آخرین اخبار
اخبار > واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي به طور جدي پيگيري شود/مصرف آب و برق در ادارات بايد حداقل 20 درصد كاهش يابد/راه براي فعاليت هاي بخش خصوصي هموار شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٦٤

تاریخ:1397/04/19


دکتر همتی در ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان:
واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي به طور جدي پيگيري شود/مصرف آب و برق در ادارات بايد حداقل 20 درصد كاهش يابد/راه براي فعاليت هاي بخش خصوصي هموار شود

استاندار هرمزگان گفت: واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي از برنامه هاي مهم دولت است كه دستگاه هاي اجرايي در هرمزگان بايد به طور جدي اين موضوع را در اولويت قرار دهند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در چهارمين نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان هرمزگان واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي را از سياست هاي مهم كشور در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي برشمرد و عنوان كرد: طبق قانون تمامي طرح ها و پروژه هاي نيمه تمام، تكميل شده، در حال بهره برداري و جديد مي توانند به بخش خصوصي واگذار شوند و در اين راستا مشوق هايي همچون ارائه تسهيلات و كمك هاي فني و اعتباري نيز در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي از برنامه هاي مهم دولت است كه دستگاه هاي اجرايي در هرمزگان بايد به طور جدي اين موضوع را در اولويت قرار دهند و در اين راستا هيچ كوتاهي و كم توجهي قابل پذيرش نيست.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه بنا داريم در نيمه اول مرداد ماه سال جاري براي افتتاح تعدادي از پروژه هاي مهم استان از دكتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور براي سفر به هرمزگان دعوت به عمل آوريم، افزود: اين سفر با محوريت افتتاح فاز نخست آب شيرين كن 100 هزار متر مكعبي بندرعباس صورت مي گيرد و ساير دستگاه ها نيز پروژه هاي مهم قابل افتتاح خود را معرفي كنند تا مورد بررسي قرار گيرد.

همتي با بيان اينكه از محل اعتبارات سازگاري با كم آبي 62 ميليارد تومان به هرمزگان تخصيص يافت و ابلاغ شد، تصريح كرد: با وجود اينكه هرمزگان با بيشترين ميزان كاهش بارندگي و سخت ترين شرايط به لحاظ منابع آب مواجه بود اما اقدامات گسترده اي براي مديريت اين موضوع در استان صورت گرفت تا امروز با مشكلي مواجه نباشيم.

وي گفت: اجراي 200 پروژه آبخيزداري و آبخوان داري با ظرفيت جمع آوري 80 ميليون متر مكعب آب در هرمزگان در حال پيگري است كه در مدت يك سال به نتيجه خواهد رسيد و در كنار آن پروژه هايي همچون سد سرني و سد گابريك نيز در استان تكميل خواهند شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: حفر چاه هاي جديد و كاهش تلفات و هدررفت آب از جمله ديگر اقدامات براي تامين آب شرب در هرمزگان بود و در اين مدت مردم هرمزگان نيز همراهي خوبي با صرفه جويي در مصرف آب داشتند و انتظار داريم اين صرفه جويي در مصرف آب و برق همچنان تداوم يابد.

همتي اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي استان نيز حداقل بايد 20 درصد كاهش مصرف آب و برق نسبت به سال گذشته داشته باشند و كاهش ساعت كار ادارات و تعطيلي دستگاه هاي اجرايي استان در روزهاي پنجشنبه بايد در كاهش مصرف آب و برق در ادارات تاثير داشته باشد.

وي با بيان اينكه 15 مورد از مجموعه اختيارات را به وزارت كشور اعلام كرده ايم تا تفويض آن به استان در دستور كار سران سه قوه قرار گيرد، اضافه كرد: اگر اين اختيارات به استان تفويض شود در توسعه، خلق نوآوري، رونق سرمايه گذاري و مبارزه با قاچاق در استان موثر خواهد بود و از ديگر دستگاه هاي استان نيز مي خواهيم تا پيشنهادات خود را در خصوص موارد تفويض اختيارات به استان ارائه كنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اجراي برنامه هاي فرهنگي، هنري و گردشگري در جزيره هرمز، عنوان كرد: از ايده هاي خلاقانه و نوآورانه در عرصه هاي فرهنگي، اجتماعي، هنري و گردشگري جهت اجرا در جزيره هرمز و ساير مناطق و جزاير استان استقبال مي كنيم و افراد علاقه مند به فعاليت در اين عرصه ها نيز مورد حمايت قرار مي گيرند.

همتي گفت: ما به هيچ شخصي براي فعاليت در جزيره هرمز پول نداده ايم و نخواهيم داد و اعتبارات در اختيار بخشداري و شهرداري هرمز قرار مي گيرد و اين مجموعه ها مجري كار هستند و بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان امام (ره) نيز برنامه هاي خوبي را براي توسعه جزيره هرمز در نظر گرفته و در حال اجراست.

وي ادامه داد: ظرفيت و فرصت كار در جزاير هرمزگان بسيار زياد است و ما هيچ محدوديتي براي استفاده از ايده هاي خوب افراد علاقه مند قائل نيستيم و از ايده هاي مناسب و خلاقانه تمامي علاقه مندان استقبال و حمايت خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه به طور جدي به دنبال توسعه فعاليت ها به خصوص در زمينه توليد فولاد در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس در بندرعباس هستيم، خاطرنشان كرد: در اين راستا كنسرسيوم مشتركي از شركت هاي توليد كننده فولاد در اين منطقه تشكيل شده تا هدف 10 ميليون تن توليد فولاد در استان محقق شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به فعاليت هاي منطقه ويژه صنايع انرژي بر پارسيان، بيان داشت: احداث بندر با ظرفيت تخليه و بارگيري 40 ميليون تا 50 ميليون تن در پارسيان با سرعت بيشتري در حال انجام است و جهت تامين خوراك سرمايه گذاران متقاضي احداث واحدهاي پتروشيمي در اين منطقه نيز مذاكرات خوبي با وزارت نفت داشته ايم.

همتي با بيان اينكه جلساتي با مديران كشتيراني جمهوري اسلامي ايران و شركت ملي نفتكش جهت ارائه سفارش به مجتمع كشتي سازي در بندرعباس داشته ايم، اضافه كرد: قرار شده سيستمي طراحي شود تا دو مجموعه كشتيراني جمهوري اسلامي ايران و شركت ملي نفتكش خود نيز سهامدار مجتمع كشتي سازي و صنايع فراساحل ايران (ايزوايكو) شوند تا با سهولت بيشتري سفارشات ساخت و تعميرات كشتي را به اين مجتمع ارائه دهند و موجب رونق بيشتر توليد و اشتغال در اين مجموعه شوند.

وي با بيان اينكه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مكران در حال تدوين است، افزود: براي توسعه اين منطقه نيز اقدامات بزرگي همچون راه اندازي پالايشگاه هرمز در جاسك، نيروگاه 1400 مگاواتي در سيريك و شهرك صنعتي دو هزار هكتاري در جاسك صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه در شرايط خاص و ويژه جنگ اقتصادي با دشمن همه مديران بايد لباس رزم بپوشند و وارد ميدان كار شوند، تصريح كرد: مديران همه دستگاه ها بايد از سرمايه گذاران حمايت كامل داشته باشند تا در اين مقطع حساس راه را براي فعاليت هاي بخش خصوصي هموار كنيم.

شماره خبر : ٩٤٦٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.