آخرین اخبار
اخبار > فاز نخست آب شیرین کن بندرکرگان شهرستان میناب دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٢٥٢

تاریخ:1397/04/01


استاندار هرمزگان در بازدید از روند احداث آب شیرین کن بندرکرگان:
فاز نخست آب شیرین کن بندرکرگان شهرستان میناب دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد

استاندار هرمزگان از افتتاح فاز نخست آب شیرین کن بندرکرگان شهرستان میناب در دهه فجر سال جاری خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در بازدید از روند احداث آب شیرین کن بندرکرگان شهرستان میناب با بیان اینکه فاز نخست این آب شیرین کن در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد، عنوان کرد: آب شیرین کن بندرکرگان در فاز اول، سه هزار مترمکعب در شبانه روز ظرفیت شیرین سازی آب دارد.

وی ادامه داد: این آب شیرین با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان که 15 میلیارد تومان آن از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شده و پنج میلیارد تومان نیز از سوی دولت برای احداث خط انتقال اختصاص یافته است، احداث می شود.

استاندار هرمزگان افزود: با بهره برداری از فاز نخست آب شیرین کن بندرکرگان آب شرب 10 روستا با 15 هزار نفر جمعیت به صورت پایدار تامین می شود و به همین میزان از فشار موجود بر چاه های میناب که به این روستاها آب انتقال می دهند، کاهش خواهد یافت.

همتی بیان داشت: در فازهای بعدی ظرفیت این آب شیرین کن تا 10 هزار مترمکعب افزایش می یابد که کار ارزشمندی برای این منطقه است.

شماره خبر : ٩٢٥٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.