شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > 200 طرح آبخیزداری در هرمزگان اجرا می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٩٥

تاریخ:1397/03/24


استاندار هرمزگان در نشست توسعه پروژه های آبخیزداری:
200 طرح آبخیزداری در هرمزگان اجرا می شود

استاندار هرمزگان از اجرای 200 طرح آبخیزداری در مناطق مختلف این استان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست برنامه ریزی توسعه پروژه های آبخیزداری در هرمزگان، عنوان کرد: با هدف مهار روان آب ها 200 طرح آبخیزداری در تمامی شهرستان های استان هرمزگان اجرا می شود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح های چند منظوره آبخیزداری موجب تامین آب شرب به خصوص در روستاها و همچنین تغذیه دشت های استان خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: نیمی از اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح های آبخیزداری از منابع استانی و نیم دیگر آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.

همتی تصریح کرد: بنا داریم علاوه بر جذب کامل سهمیه هرمزگان برای طرح های آبخیزداری از منابع صندوق توسعه ملی، با اجرای سریع و مناسب این طرح ها، اعتبارات بیشتری را در صورت عدم جذب از سوی دیگر استان ها، برای هرمزگان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه طرح های آبخیزداری با محوریت جامعه محلی در مناطق مختلف هرمزگان اجرایی خواهد شد، اظهار داشت: این طرح ها با مشارکت مردم و نیروهای بومی هر منطقه اجرا می شود که در این راستا توانمندسازی نیروهای محلی و تشکیل تعاونی برای اجرای این طرح ها در دستور کار است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری راهکار موثری در راستای کنترل و مدیریت مناسب منابع آب در استان هرمزگان است.

شماره خبر : ٩١٩٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.