آخرین اخبار
اخبار > جمعه بازار کتاب در بندرعباس راه اندازی شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٦٧

تاریخ:1397/03/21


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
جمعه بازار کتاب در بندرعباس راه اندازی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: جمعه بازار کتاب باید به عنوان یک پاتوق فرهنگی در گام اول با اعلام آمادگی دانشگاه ها در بندرعباس راه اندازی شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان هرمزگان با اشاره به تشیيع پیکر شهید مدافع حرم خليل تختی نژاد در بندرعباس، عنوان كرد: امروز شاهد تشییع بی‌نظیر پیکر شهید مدافع حرم توسط مردم بندرعباس بودیم و مردم با این حضور نشان دادند همچنان پاي آرمان ها و ارزش های انقلاب ایستاده اند، که جای تقدیر و تشکر دارد.

 اکرمی با اشاره نیاز راه اندازی جمعه بازار کتاب  در بندرعباس، افزود: جمعه بازار کتاب ایده خوبی است که باید به عنوان یک پاتوق فرهنگی به منظور رفع مطالعات کتابخوانان در شهر بندرعباس راه اندازی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر فعال سازی نهادهای مدنی در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: وجود یک تشکل مردمی در حوزه کتاب و کتابخوانی در هرمزگان نشانگر نیاز توجه بیشتر در فعال سازی این گونه تشکل های مردم نهاد در استان است.

اکرمی خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در امر کتاب و کتابخوانی می تواند موجب توسعه و ترویج امر کتابخوانی در استان شود.

وی شناسایی جامعه هدف را یکی از راه های ترویج کتابخوانی دانست و عنوان کرد: با شناسایی جامعه هدف، می توان الگوی مطالعه ای مطابق با ذائقه آنها ارائه و زمینه توسعه کتابخوانی در استان را ایجاد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ترویج و توسعه کتابخوانی در میان بانوان را یکی از اصول مهم در تحول جامعه دانست و گفت: زنان نقش بسزایی در تحولات اجتماعی جامعه دارند و با ترویج کتابخوانی در میان این قشر از جامعه می توان زمینه های تحولات مثبت در اجتماع را ایجاد کرد.

شماره خبر : ٩١٦٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.