آخرین اخبار
اخبار > برنامه اي با چشم انداز روشن در حوزه بانوان و خانواده استان هرمزگان تدوين شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٦٦

تاریخ:1397/03/21


مشاور عالی استاندار هرمزگان:
برنامه اي با چشم انداز روشن در حوزه بانوان و خانواده استان هرمزگان تدوين شود

مشاور عالی استاندار هرمزگان خواستار تدوين برنامه اي با چشم انداز روشن در حوزه بانوان و خانواده استان هرمزگان شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدباقر كشفي در نشست با مديركل و كاركنان اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان خواستار ارائه تصويري روشن و قابل استناد در حوزه بانوان بر مبناي آمار و ارقام دقيق و نيازسنجي در سطح استان شد و عنوان كرد: اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري برنامه اي با چشم انداز روشن بر اساس اولويت ها و اهم مسائل و مشكلات و راهكارهاي پيش رو در حوزه بانوان و خانواده استان هرمزگان تدوين كند.

وي ادامه داد: براي رسيدن به اين مهم بايد در راستاي ظرفيت سازي و ايجاد نظام كارآمد و خلاقانه براي فعال سازي پتانسيل هاي زنان به عنوان نيمي از نيروي انساني جامعه قدم هاي بزرگي برداشته شود.

مشاور عالی استاندار هرمزگان خواستار ارائه طرح هاي مبتكرانه و خلاقانه با توجه به شرايط و اقتضاي مسائل روز در حوزه بانوان و خانواده شد.

مدیرکل حوزه استاندار هرمزگان تصريح كرد: فعاليت اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري نبايد محدود به چند دستگاه اجرايي باشد بلكه اين اداره كل بايد به طور فراگير مسائل كلان و مشكلات بانوان در كل استان را مورد بررسي قرار دهد.

وي خاطرنشان كرد: اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري به عنوان ناظر بر عملكرد دستگاه هاي اجرايي بايد با برنامه ريزي و شناسايي ظرفيت هاي موجود در دستگاه ها از امكانات آنها در راستاي پيشبرد اهداف حوزه زنان و خانواده در استان استفاده كند.

مشاور عالی استاندار هرمزگان مطالبه گري از دستگاه هاي اجرايي، نهادها و سازمان ها را از ديگر ماموريت هاي اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري برشمرد و بيان داشت: مسائل و مشكلات حوزه زنان و خانواده در استان بايد دسته بندي و اولويت گذاري شود تا براي حل اين مسائل اقدام متناسب صورت گيرد.

كشفي خواستار برگزاري دوره هاي كوتاه مدت آموزشي كاربردي و توجيهي در حوزه زنان و خانواده، ايجاد باورمندي در جامعه زنان و توجه به سلامت بانوان شد و اظهار داشت: بانوان در خانواده نقش هاي مادر، همسر، خواهر و فرزند را بر عهده دارند كه در تمامي اين نقش ها بايد به بانوان توجه كافي صورت گيرد.

وي با تاكيد بر اينكه اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري بايد به طور دائم فعاليت دستگاه هاي متولي و مرتبط با مسائل مختلف زنان و خانواده را رصد كند، اضافه كرد: مشاورين امور بانوان در دستگاه هاي اجرايي نبايد تنها به شكل اسمي اين مسئوليت را داشته باشند بلكه نياز است اين مشاورين با برنامه ريزي قوي و مشخص اهداف و برنامه ها را محقق و استفاده بهينه از ظرفيت ها داشته باشند.

شماره خبر : ٩١٦٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.