شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مسائل مطرح شده در نشست شوراي حفاظت از منابع آب هرمزگان تشريح شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٦٥

تاریخ:1397/03/21


از سوي مديرعامل شركت آب منطقه اي هرمزگان؛
مسائل مطرح شده در نشست شوراي حفاظت از منابع آب هرمزگان تشريح شد

مديرعامل شركت آب منطقه اي هرمزگان مسائل مطرح شده در چهارمين نشست شوراي حفاظت از منابع آب استان هرمزگان را تشريح کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، هوشنگ ملایی عنوان كرد: استاندار هرمزگان در شوراي حفاظت از منابع آب استان با توجه به مشكلات و تنش هاي آبي استان دستوراتي در راستاي تامين آب شرب، صنعت و كشاورزي استان مطرح فرمودند.

وی افزود: در همين راستا از جمله مصوبات جلسات قبل تاكيد بر انتقال مسائل و مشكلات به ائمه جمعه استان، بهره گیری از ظرفيت آموزش و پرورش و صدا و سيما بود كه بر اين موضوعات تاكيد شد.

مديرعامل شركت آب منطقه اي هرمزگان ادامه داد: با توجه به نگراني هاي برخي از ائمه جمعه از جمله امام جمعه شهرستان ميناب كه طي هفته هاي گذشته نگراني هايي از وضعيت آب اين شهرستان مطرح كردند، استاندار هرمزگان به اينجانب و فرماندار ميناب ماموريت دادند ضمن حضور در ميناب، نگراني ها و دغدغه هاي امام جمعه را بشنويم و آنها را برطرف نماييم.

ملایی گفت: در سال آبي 97-96 وضعيت بارش در هرمزگان حدود 80 درصد نسبت به سال گذشته كاهش یافته و در حوزه شرق استان که بخشي از تامين آب شرب از محل منابع آب سدهاي اين منطقه تامین می شود، بيش از 95 درصد ميزان بارش و همچنين ورودي آب به سدها 100 درصد كاهش يافته و صفر مي باشد.

وي خاطرنشان كرد: همراهي آحاد مردم در بخش هاي مختلف مصرف ازجمله مصرف شرب، صنعت و كشاورزي مي تواند در عبور از بحران مؤثر و صرفه جويي در بخش هاي مختلف و كاهش مصرف و برداشت آب در مصارف و مديريت مصرف راهكار مناسبي در اين راستا محسوب مي شود.

شايان ذكر است؛ در پی دغدغه های دکتر همتی استاندار هرمزگان در خصوص موضوع کمبود آب  در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مطالبی به منظور فراخوان تمام ارگانها، نهادها، افراد حقیقی و حقوقی در هم صدایی با معضل کمبود آب عنوان شد که حق مطلب توسط برخی  رسانه ها از جمله نقش و تاثیر گذاری ائمه محترم جمعه تحت عنوان حاشیه نگاری این نشست به درستی منعکس نگردید.

خبر این نشست بعد از جلسه در سایت استانداری منتشر شده است.

شماره خبر : ٩١٦٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.