شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > طرح احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي هرمزگان عملياتي مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٨٥

تاریخ:1397/03/03


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:
طرح احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي هرمزگان عملياتي مي شود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: طرح اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي استان براي افزايش رضايتمندي مردم از هفته آينده عملياتي مي شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست كميته تخصصي فناوري اطلاعات و شبكه دولت استان هرمزگان با اشاره به اجراي طرح  احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي  كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي استان، عنوان كرد: فرهنگ توسعه خدمات براساس احراز اصالت هويت برخط  و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي توسعه يابد.

وي در خصوص زمان آغاز اجراي اين طرح در هرمزگان گفت: اجراي طرح احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در دستگاه هاي اجرايي  استان هرمزگان از هفته آينده آغاز مي شود و با آغاز اين طرح مردم درهنگام مراجعه به دستگاه هاي اجرايي  براي دريافت خدمات نيازي به ارائه كپي  كارت ملي و شناسنامه ندارند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار هرمزگان تصريح كرد: دستگاه هاي اجرايي استان با جديت دستورالعمل احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت و شناسنامه در روند ارائه خدمات به مراجعه كنندگان را اجرا كنند و اين طرح بايد به تمامي دستگاه هاي ارائه كننده خدمات به مردم در استان تسري پيدا كند.

حيدري با تاكيد بر فراهم ساختن زيرساخت هاي مورد نياز جهت اجراي موفق اين طرح در استان، افزود: دستگاه هايي همچون مخابرات و اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان نسبت به فراهم ساختن زيرساخت هاي مورد نياز گسترش اين طرح اقدام كنند تا كوچكترين خللي در پيشبرد آن ايجاد نشود.

وي بيان داشت: شرايط براي اجراي طرح احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه در هرمزگان فرهم است و اين طرح بايد به صورت جهادي قبل از زمان موعد مقرر در استان به اتمام برسد و اجراي موفق اين طرح در افزايش رضايتمندي مردم از دستگاه هاي اجرايي و مديران تاثير بسزايي خواهد داشت.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با تاكيد بر توسعه اين طرح در تمامي مناطق استان، اظهار داشت: اجراي احراز هويت برخط و حذف اخذ كپي كارت ملي و شناسنامه به مناطق دور دست استان تسري داده شود  تا نيازي نباشد مردم با صرف هزينه هاي سنگين براي دريافت خدمات به مركز استان مراجعه كنند.

وي با تاكيد بر نظارت بر ميزان اجراي موفق اين طرح در دستگاه هاي اجرايي استان خاطرنشان كرد: اداره كل بازرسي استانداري مكلف است عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان را در اجراي موفق اين طرح  بررسي  و گزارش كند.

حيدري با تاكيد بر اطلاع رساني مناسب همزمان با آغاز اجراي اين طرح در استان، افزود: اداره كل روابط عمومي استانداري با اطلاع رساني مناسب و برقراري ارتباط با روابط عمومي دستگاه ها نسبت به معرفي طرح احراز اصالت هويت برخط و حذف اخذ كارت ملي و شناسنامه در هنگام مراجعه مردم به دستگاه ها اطلاع رساني و فرهنگ سازي نمايد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان اضافه كرد: دفاتر ستادي استانداري، فرمانداري ها و بخشداري ها  در اجراي موفق اين طرح به صورت همه جانبه با دفتر مديريت فناوري اطلاعات و شبكه دولت استانداري همكاري كنند.

حيدري با اشاره به آغاز طرح راه اندازي ميزخدمت، تصريح كرد: از هفته آينده ميز خدمت در استانداري با حضور كارشناسان هر معاونت و مركز سامد استانداري راه اندازي خواهد شد و با شروع اين طرح هيچ دستگاهي حق ندارد ارباب رجوع را براي دريافت خدمت به طبقات مختلف ارجاع دهد.

شماره خبر : ٨٩٨٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.