شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > دستگاه های اجرایی در تدوین و نهایی سازی طرح جامع پدافند غیرعامل هرمزگان اهتمام لازم را داشته باشند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٨٣

تاریخ:1397/03/03


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
دستگاه های اجرایی در تدوین و نهایی سازی طرح جامع پدافند غیرعامل هرمزگان اهتمام لازم را داشته باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی استان بايد در تدوین و نهایی سازی طرح جامع پدافند غیرعامل استان همکاری و اهتمام جدی داشته باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست شورای پدافند غیرعامل استان هرمزگان عنوان كرد: تهدیدات بسیار واقعی تر و نزدیک تر از آنچه که تصور می شود است و باید با یک رویکرد علمی و حساسیت بیشتری به موضوع تهدید نگاه کنیم.

وي ادامه داد: برای مقابله با تهدیدات تنها یک سیاست کافی نیست بلکه مجموعه ای از سیاست ها نیاز است و باید به یک اقدام، تصمیم و سیستم اجرایی برسیم که نتایج آن ملموس باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: شورای پدافند غیرعامل استان از اهمیت و جایگاه امنیتی بسیاربالایی برخوردار است و ادارات و دستگاه های اجرایی استان بايد در تدوین و نهایی سازی طرح جامع پدافند غیرعامل استان همکاری  و اهتمام جدی داشته باشند.

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان نيز در اين نشست اظهار داشت: استان هرمزگان یکی از استان های پیشرو، برتر و الگو در تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل است و  بیش از 60 درصد از طرح انجام پذیرفته و فاز یک و دو آن توسط کارشناسان در سازمان پدافند غیرعامل کشور مورد بازنگری قرار گرفته و به علت گذر زمان یکسری نقایص به وجود آمده كه نیازمند بروز آوری تهدیدات، آسیب ها و دارایی هاست.

رضا پوربابایی افزود: این طرح به عنوان یک طرح بالا دستی برای مواقع بحرانی در اختیار مقام عالی استان قرار خواهد گرفت.

مشاور طرح جامع پدافند غیرعامل استان هرمزگان نيز در اين نشست ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همیاری نزدیک مدیران استان با ارائه توضیحاتی در خصوص طرح گفت: فصل اول این طرح شامل کلیات پدافند غیرعامل، فصل دوم احصاء دارایی های استان و در فصل سوم تهدیدات و آسیب های موجود مورد بررسی  قرارگرفته است.

دکتر علوی فر ادامه داد: استان هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی از اهمیت حیاتی و استراتژیکی برخوردار است و ما در این طرح تلاش کردیم تا زیرساخت ها و گره های حیاتی را شناسایی و بررسی کنیم.

شماره خبر : ٨٩٨٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.