شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٧٨

تاریخ:1397/03/03پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت و گرامیداشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«خرمشهر را خدا آزاد كرد» امام خمینی (ره)

سوم خرداد یادآور یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ ایران اسلامی است، روزی که لشکر اسلام بر دشمن بعثی چیره گشت و خرمشهر قهرمان را از چنگال متجاوزان رها ساخت.

مردم دلیر خرمشهر از نخستین روز جنگ تحمیلی مقاومت جانانه ای در دفاع از این شهر داشتند و پس از آن رزمندگان اسلام در قالب عملیات گسترده و پیچیده بیت المقدس، خرمشهر را آزاد نمودند تا بر همگان ثابت شود که خرمشهر قطعه ای جداناپذیر از خاک میهن اسلامی است.

به جرات می توان گفت که فتح خرمشهر بزرگترین پیروزی جمهوری اسلامی ایران بر دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس بود که ضربات مهلکی را بر دشمن وارد نمود و قدرت واقعی ایران اسلامی و پوشالی بودن دشمن را به جهانیان نشان داد.

آزادسازی خرمشهر نمونه ای بارز از قدرت وحدت و همبستگی و انسجام مردمان سراسر ایران است که در این راه از پیر و جوان با یکدلی برای رهایی خرمشهر شتافتند و به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفتند.

بهترین تعبیر را برای موفقیت بزرگ آزادسازی خرمشهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار بردند که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد كرد» و این جمله تاریخی به اثرگذارترین شکل ممکن، عمق تعلق رزمندگان ایران اسلامی به پشتیبانی پروردگار عالم را بیان نمود.

آزادسازی خرمشهر با رشادت و جانفشانی رزمندگان و تقدیم خون شهدای بسیار به دست آمد و در این راه رزمندگان هرمزگانی حاضر در جبهه ها نیز حضور پررنگی داشتند و هرمزگانی های دلاور نیز شهدا و جانبازان بسیاری را در این راه تقدیم نمودند.

اینجانب فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران، مردم شریف هرمزگان و به خصوص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٨٩٧٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.