شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > ايجاد 30 هزار شغل در هرمزگان هدف گذاري شده است/فرآيند پرداخت تسهيلات اشتغالزايي تسهيل شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٦٧

تاریخ:1397/03/01


استاندار هرمزگان در كارگروه تخصصي اشتغال استان:
ايجاد 30 هزار شغل در هرمزگان هدف گذاري شده است/فرآيند پرداخت تسهيلات اشتغالزايي تسهيل شود

استاندار هرمزگان گفت: براي سال 97 ايجاد 30 هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاري شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست كارگروه تخصصي اشتغال استان هرمزگان با اشاره به اعتبارات اختصاص يافته جهت ايجاد اشتغال در استان هرمزگان در سال جاري، عنوان كرد: براي ايجاد اشتغال روستايي در مرحله اول 96 ميليارد تومان اعتبار براي پرداخت تسهيلات به استان ابلاغ شده و همچنين 137 ميليارد تومان اعتبار براي پرداخت تسهيلات اشتغال فراگير نيز به هرمزگان ابلاغ شده و تخصيص يافته است.

وي بر لزوم جهش قابل توجه در حوزه پرداخت تسهيلات اشتغالزايي به ويژه در مناطق روستايي هرمزگان تا نيمه خرداد ماه سال جاري تاكيد كرد و افزود: دستگاه هاي اجرايي و بانك ها با كوتاه كردن فرآيند و تشريفات اداري و همچنين تسهيل ضمانت ها، با جديت بيشتر تسهيلات اشتغالزايي را به طرح هاي ارائه شده، پرداخت كنند.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه براي سال 97 ايجاد 30 هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاري شده است، تصريح كرد: رسيدن به اين شاخص و همچنين رقم سه ميليارد دلار صادرات غيرنفتي طي سال جاري در هرمزگان، بيانگر شكوفايي توليد، اقتصاد و سرمايه گذاري در استان خواهد بود.

همتی بيان داشت: 30 هزار شغل هدف گذاري شده براي سال 97 در بخش هاي صنعت، معدن، كشاورزي، گردشگري، خدمات و مشاغل خانگي و روستايي توزيع شده است.

وي گفت: در بخش اشتغال مددجويان كميته امداد و بهزيستي و همچنين مشاغل خانگي نيز اقدامات قابل قبولي در هرمزگان صورت گرفته و بسياري از اهداف محقق شده است.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه دولت براي ايجاد اشتغال در سال 97 برنامه هاي گسترده اي دارد، اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي و مديران بايد با عزم و اراده اي جدي در اين راستا كار كنند تا در شرايط جديد كه دشمن اقداماتي همچون خروج از برجام و تحريم را انجام داده، با استفاده بهينه از منابع و بسيج تمامي امكانات، اشتغال بيشتري ايجاد كنيم.

شماره خبر : ٨٩٦٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.