شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > شرکت توسعه و عمران هرمزگان تشکیل شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٦٥

تاریخ:1397/03/01


دکتر همتی در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
شرکت توسعه و عمران هرمزگان تشکیل شود

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان هرمزگان بايد شرکت توسعه و عمران هرمزگان تشکیل شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، عنوان كرد: با توجه به ظرفیت های اقتصادی و صنعتی موجود در استان هرمزگان می توانیم شرکت توسعه و عمران هرمزگان را تشکیل و حمایت های مالی خوبی را از شراکت با شرکت های خصوصی و حتی دولتی استان جذب کنیم.

وي با اشاره به اهميت حمایت از صندوق های صنفی مانند کشاورزی و خرد زنان، افزود: باید به سمتی بریم که هر خانه یک کارگاه تولیدی شود و خانواده ها برای برای تولید از طریق آموزش، توانمند شوند و همچنین با بازاریابی مناسب می توان همین محصولات را پس از استانداردسازی با کیفیت خوب به محصولات صادراتی تبدیل کرد.

استاندار هرمزگان تصريح كرد: شرایط کنونی کشور با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه دشمن قصد دارد بی نظمی در اقتصاد کشور ایجاد کند، بسیار نیازمند همبستگی و وحدت است.

همتی بيان داشت: دشمن قبل از خروج از برجام هم به دنبال ضربه به پیکره اقتصادی کشور بود اما دولت توانست با ورود به موقع بی نظمی و آشفتگی در بازار ارز را ساماندهی کند.

وي اضافه کرد: دولت این آمادگی و توانمندی را برای ثبات در حوزه اقتصاد دارد و می تواند با بهره گيري از رهنمودهای مقام معظم رهبری شرایط مناسبی را برای تکیه بر درون زایی کشور و رونق صادرات ایجاد کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از خواست دشمن براي آشفتگی اقتصادی بازار ایران جلوگیری كنيم، اظهار داشت: از مدیران استانی به عنوان عضوی از دولت محلی و اعضای شورای اداری انتظار دارم که روش ها، تصمیمات و فکرهای جدید در شرایط کنونی را به دولت پیشنهاد دهند، چون کم کاری باعث می شود تا دشمن در توطئه های اقتصادی موفق شود.

همتی با بیان اینکه باید تمامی مردم استان از خدمات یکسانی بهره مند شوند، افزود: سیستم دولت الکترونیک را باید هر چه سریع تر فعال کنیم و مدیران کل باید به مدیران شهرستانی خود اختیارت زیادی برای حل مشکلات مردم بدهند تا مردم مجبور نباشند از مسیرهای طولانی مانند پارسیان، بشاگرد، بندرلنگه و جاسک به مرکز استان مراجعه کنند.  

وی با بیان اینکه دولت دکتر روحانی به دنبال جذب افراد و مدیران لایق و پرتلاش است، خاطرنشان کرد: مدیران جهادی، پای کار، پرتلاش و عملیاتی لازم است زیرا در این مقطع باید تلاش ها بیشتر از گذشته باشد.

استاندار هرمزگان خطاب به مدیران گفت: باید همگی بدانید که در مقابل هم نیستیم و دستگاه های دولتی باید همراه و در کنار هم باشند تا مشکلات حل شوند.

شماره خبر : ٨٩٦٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.