شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس ساخته مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٦٤

تاریخ:1397/03/01


استاندار هرمزگان در نشست پیگیری مصوبات سفر رئيس جمهوري:
بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس ساخته مي شود

استاندار هرمزگان گفت: با پیگیری هايي كه انجام شده و براساس مصوبه رئیس جمهوري و هیئت دولت به استان طی دو سال آینده بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس افتتاح خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست پیگیری مصوبات سفر رئيس جمهوري و هیئت دولت در بخش بهداشت و درمان استان هرمزگان، به پروژه بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس اشاره كرد و اظهار داشت: باید این بیمارستان که از پروژه های مصوب سفر ریاست جمهور و وزیر بهداشت به استان هستند تا پایان سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی با بيان اينكه تاخیر در روند آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس غیرقابل قبول است، افزود: باید هر چه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه آغاز و با در نظر گرفتن تمامی نیازهای آن تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

استاندار هرمزگان احداث فضاهای درمانی را یکی از نیازهای ضروری استان دانست و تصریح کرد: باید بیمارستانی با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای بین المللی برای مردم هرمزگان ساخته شود که در بیمارستان 531 تخت خوابی بندرعباس تمامی این موارد در نظر گرفته شده است.

همتی خاطرنشان کرد: از مردم هرمزگان خواهش می کنم حدود دو سال دیگر وضعیت کنونی بهداشت و درمان استان را تحمل کنند زیرا با پیگیری هايي كه انجام شده و براساس مصوبه رئیس جمهوري و هیئت دولت به استان طی دو سال آینده بیمارستان 531 تخت خوابی با استانداردهای بین المللی در بندرعباس افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به بیمارستان زنان و زایمان 130 تخت خوابی شریعتی بندرعباس، بيان داشت: این پروژه که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان است با 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال جاری باید به بهره برداری برسد.

استاندار هرمزگان به احداث بیمارستان 160 تخت خوابی شهرستان میناب به عنوان یکی دیگر از پروژه های مصوب سفر هیئت دولت اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز باید تا پایان سال 98 تكميل شود.

همتی در خصوص طرح توسعه بیمارستان کودکان بندرعباس، عنوان كرد: با توجه به اینکه این طرح توسط خیرین قرار است احداث شود، به منظور حمایت از خیرین هر کمکی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به طرح احداث 350 خانه بهداشت در روستاهای هرمزگان، اضافه كرد: استان تعهدات خود را در قبال این پروژه انجام خواهد داد و دانشگاه علوم پزشکی نیز باید 350 خانه بهداشت جدید احداث کند.

استاندار هرمزگان سرعت بخشیدن به روند عملیات اجرایی پروژه های درمانی استان را یک ضرورت دانست و تاكيد كرد: یکی از دغدغه های بنده تامین نیاز مردم در بخش بهداشت و درمان است که این امر تنها با سرعت بخشیدن به این گونه پروژه ها امکان پذیر است.

شماره خبر : ٨٩٦٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.