شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بندرعباس باید به یک شهر بندری نمونه در تمامی ابعاد تبدیل شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٣٨

تاریخ:1397/02/30


استاندار هرمزگان در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس:
بندرعباس باید به یک شهر بندری نمونه در تمامی ابعاد تبدیل شود

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه بندرعباس باید به یک شهر بندری نمونه تبدیل شود، گفت: شهر بندرعباس با داشتن ظرفیت های متعدد به عنوان یک شهر بندری مهم، باید به شهر نمونه بندری در تمامی ابعاد در میان شهرهای بندری کشور تبدیل شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، با بیان اینکه طرح و بیان مشکلات موجود آسان است اما تنها با طرح و بیان، مشکلات برطرف نمی شوند، عنوان كرد: برای رفع مشکلات باید روند تلاش بیشتر برای رسیدن به بهترین ها در جامعه شکل گیرد.

وی اضافه کرد: باید در هر منصب و پستی که هستیم جایگاه، حدود و ظایف خود را بدانیم و آن را برای مردم تشریح كنیم تا مردم از میزان توانایی ما در کارها اطلاع يابند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: مردم باید بدانند بسیاری از مشکلات با مشارکت و حضور آنها مرتفع می شود و آگاهی از این امر موجب انگیزه و مشارکت بیشتر مردم در رفع مسائل جامعه خواهد شد.

همتی حمایت از سرمایه گذاران برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را یک اصل دانست و گفت: باید بخش خصوصی در سرمایه‌ گذاری های خود احساس امنیت کند و این حس امنیت را مسئولان می توانند با حمایت خود در آنها ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه بندرعباس باید به یک شهر بندری نمونه تبدیل شود، بیان داشت: شهر بندرعباس با داشتن ظرفیت های متعدد به عنوان یک شهر بندری مهم، باید به شهر نمونه بندری در تمامی ابعاد در میان شهرهای بندری کشور تبدیل شود.

استاندار هرمزگان به وضعيت فاضلاب شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: شرایط موجود فاضلاب بندرعباس به هیچ عنوان شایسته این شهر نیست و باید برای برطرف کردن شرایط فعلی آن اقدامات لازم انجام شود.

همتی خاطرنشان کرد: همچنین باید بخش های پسماند شهر، ساحل و فضای سبز شهری بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برای این بخش ها نیز تمهیدات لازم اتخاذ شوند.

وی تاکید کرد: شهر بندرعباس در زمینه هایي مانند پارکینگ، خورها، بافت فرسوده و ترافیک شهری نیاز به برنامه ریزی و ساماندهی مناسب دارد که این امر برعهده شهرداري و شورای اسلامی شهر بندرعباس است.

استاندار هرمزگان افزود: 42 درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می دهد که به دلیل عدم دسترسی آسان امکان خدمات رسانی مناسب در این محلات، یکی از راه های ارائه خدمات به اهالی آن محلات، بازگشایی معابر و خیابان هاست.

همتی  به طرح بازگشایی معابر محله چاهستانی های بندرعاس اشاره كرد و اظهار داشت: رفع مشکلات محلات داراي بافت فرسوده یکی از اولویت های دکتر روحانی رئيس جمهوری است در اين راستا مقرر شده شهرداری بندرعباس با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان تا پایان ماه رمضان دو خیابان 16 و 24 متری در محله چاهستانی ها به منظور دسترسی آسان بازگشایی كند.

وی اضافه کرد: ساماندهي و بهسازي دو محله با بافت فرسوده دیگر نیز در دستور کار قرار دارند که یکی را شهرداری و دیگری را راه و شهرسازی برعهده گرفته اند و اتمام موفقيت آمیز بازگشایی معابر در محله چاهستانی ها می تواند موجب بهبود كار در دیگر محلات دارای بافت فرسوده در شهر شود.

استاندار هرمزگان به بلوار ساحلی شهر بندرعباس اشاره كرد و گفت: درست است تردد خودرو در سواحل بندرعباس باید ممنوع شود اما پیش از آن بايد در ضلع شمالی ساحل نيز پارکینگ های مورد نیاز مردم که لازمه این ممنوعیت است، احداث شود.

همتی افزود: پیرامون بلوار ساحلی غرب بندرعباس باید برای امسال ساماندهی و زیبا سازی شود و همچنین عملیات اجرایی بلوار ساحلی شرق بندرعباس نيز با نگاه صرف گردشگری توسط شهرداری در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: انتهای بلوار ساحلی شرق بندرعباس بايد به جاده اصلی وصل و از آنجا به بندر تیاب در شهرستان ميناب امتداد يابد تا مردم بتوانند به آسانی به این منطقه دسترسی پیدا کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به وضعيت بازار ماهی فروشان نیم کاره بندرعباس، عنوان كرد: وضعیت موجود این بازار اصلا مناسب نیست و باید زودتر تعیین تکلیف شود به گونه ای نه حق مردم در استفاده از منظر دریا و نه حق سرمایه گذاران و صاحبان غرفه های آن ضایع شود.

همتی در ادامه با اشاره به وضعيت خورهای شهر بندرعباس، اظهار داشت: مطالعات گسترده ای به منظور ساماندهی خورهای بندرعباس صورت گرفته که علاوه بر ساماندهی آنها، فضاسازی مناسبی نیز پیرامون آن انجام خواهد شد و به فرصت های بی نظیر گردشگری تبدیل می شوند.

وی از احداث اولین مجتمع آموزشی استان شامل فضاهای متعدد آموزشی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی خبر داد و گفت: این مجموعه به عنوان اولین شهرک یا شهر مدرسه ای در شهرک پیامبر اعظم (ص) بندرعباس احداث خواهد شد و این گونه مدارس می توانند در کاهش ترافیک شهری موثری باشند.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه براي ورود خودروهای امدادی مانند آتش نشانی و آمبولانس با پلاک منطقه آزاد قشم در سطح بندرعباس حمايت لازم را انجام خواهيم داد، اضافه كرد: شهرداری و شورای شهر بندرعباس نیاز خود را به ناوگان امدادرسانی اعلام کنند تا پیگیری های ورود آنها با پلاک منطقه آزاد قشم صورت گیرد.

همتی هدف از ورود خودروهای امدادی با پلاك منطقه آزاد قشم را کاهش هزینه های نوسازی ناوگان امداد رسانی و ضرورت تجهیز این ناوگان دانست.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت فعالیت های شهرداری در گرو مشارکت شهروندان است، افزود: باید شهروندان مسئولیت خود را در قبال شهر خود بدانند و آن را انجام دهند و اگر مردم به وظایف خود در قبال شهر بی تفاوت باشند، هیچ گاه نمی توان به شهری نمونه تبدیل شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بخش فرهنگی و ورزشی شهر بندرعباس، گفت: شهرداری در قبال ارائه خدمات ورزشی و فرهنگی به شهروندان مسئول است و باید فضاهای مورد نیاز آنها را احداث کند.

همتی به نحوه پرداخت کمک هزینه به مسجد جامع بندرعاس اشاره کرد و افزود: اعتباری که برای کمک به ساخت مسجد جامع بندرعباس تعلق گرفت، اصلا از درآمد ارزش افزوده و یا شهرداری بندرعباس نبود و چنین برداشتی درست نیست.  

وی تصریح کرد: اعتبار یاد شده از مرکز اختصاص يافته و به همین منظور پیگیری شده و مقداری از آن نیز برای کمک به مسجد اهل سنت بندرعباس و باشگاه ورزشی فوتسال آذرخش در نظر گرفته شده است.  

وی خاطرنشان کرد: همکاری و همیاری شورای شهر بندرعباس در تخصيص این کمک اعتباری به مسجد جامع بندرعباس در راستای وظایف ذاتی شهرداری که همان ساخت مراکز فرهنگی است، خواهد بود.

شماره خبر : ٨٩٣٨
.انتهای پیام


خروج




کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.