شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > آب مورد نياز صنايع و فضاي سبز بندرعباس از طريق تصفيه پساب تامين خواهد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٩٣٧

تاریخ:1397/02/30


دکتر همتی:
آب مورد نياز صنايع و فضاي سبز بندرعباس از طريق تصفيه پساب تامين خواهد شد

استاندار هرمزگان از تامين آب مورد نياز صنايع و فضاي سبز بندرعباس از طريق تصفيه پساب فاضلاب خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست بررسی راهکارهای تامین آب مصرفی صنایع غرب و فضای سبز شهر بندرعباس از پساب تصفيه شده فاضلاب، عنوان كرد: باید استفاده از آب شيرین کن ها به منظور تامین آب مصرفی صنایع غرب بندرعباس کاهش يابد و اين صنايع برای تامین آب مصرفی خود از پساب تصفیه شده فاضلاب استفاده کنند.

وی افزود: از این پس مجوز احداث آب شيرین کن در غرب بندرعباس صادر نخواهد شد و شرکت های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس می توانند آب مورد نیاز خود را از پساب تصفیه شده توسط بخش خصوصی تامین کنند.

استاندار هرمزگان تصريح كرد: بخش خصوصی به منظور تصفیه پساب فاضلاب بندرعباس اعلام آمادگی کرده و قرار است آب مورد نیاز و مناسب صنایع غرب و فضای سبز بندرعباس را تامین کند.

همتی میزان آب مورد نیاز فضای سبز را 200 لیتر در ثانیه و صنایع را 500 لیتر در ثانیه اعلام كرد و بيان داشت: در حال حاضر میزان 300 لیتر در ثانیه فاضلاب در شهر بندرعباس جمع آوری نمی شود كه باید این میزان نيز جمع آوری و تصفیه و در اختیار صنایع قرار گیرد.

وی همچنین از ارسال ابلاغیه ای به صنایع غرب بندرعباس برای كاهش استفاده از آب شیرین کن خبر داد و گفت: به منظور کاهش استفاده از آب دریا و همچنین استفاده از پساب فاضلاب توسط صنایع، ابلاغیه اي به آنها از سوی استانداری هرمزگان ارسال خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: هدف از تغییر منابع آبی صنایع، جلوگیری از سرازیر شدن فاضلاب به دریا و کاهش برداشت آب دریا از طریق آب شیرین کن هاست.

شماره خبر : ٨٩٣٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.