آخرین اخبار
اخبار > روحانیون در ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نقش مهمی دارند/طلاب به مباحث کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ورود کنند/بدعهدی آمریکا با خروج از برجام ثابت شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٨٨٢

تاریخ:1397/02/25


دکتر همتی در همایش طلایه داران تبلیغ:
روحانیون در ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نقش مهمی دارند/طلاب به مباحث کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ورود کنند/بدعهدی آمریکا با خروج از برجام ثابت شد

استاندار هرمزگان به نقش موثر روحانیت و طلاب در ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه اشاره کرد و گفت: طلاب و روحانیون در ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نقش بسزایی دارند و می توانند در خنثی کردن توطئه‌ دشمنان نقش مهمی را ایفا کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در همایش طلایه داران تبلیغ در هرمزگان که در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار شد، با بیان اینکه کشور نیاز به وحدت و همبستگی دارد، عنوان کرد: با همبستگی و اتحاد می توانیم از تمامی توطئه های دشمنان مانند گذشته عبور کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن از ابتدای انقلاب تا کنون به دنبال ضربه زدن به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون دشمن با متوسل شدن به توطئه های مختلف به دنبال ضربه زدن به انقلاب ما بوده است که به دلیل وجود انسجام و وحدت در کشور همواره در رسیدن به اهداف خود شکست خورده است.

استاندار هرمزگان برجام را یک قرارداد برد برد بین المللی دانست و بیان داشت: اگر در برجام تنها منافع آمریکا لحاظ شده بود، امروز به این حد از وجود چنین قرارداد بین المللی برافروخته نمی شد و این بدان معنی است که در برجام تنها به منافع یک طرف یعنی آمریکا همچون گذشته پرداخت نشده و این نشان دهند قدرت تیم مذاکره کننده ما در مذاکرات بوده است.

همتی خاطرنشان کرد: آمریکا همچون گذشته به دنبال گرفتن امتیازات یکجانبه در مذاکرات بین المللی است و به همین دلیل اقدام به خروج از این قرارداد بین المللی کرده است.

وی خروج آمریکا از برجام را نشان دهنده بدعهدی و ندانم کاری آمریکا دانست و گفت: ترامپ با خروج از برجام به جهانیان چهره زشت و بدعهد آمریکا و از سوی دیگر چهره با متانت و صبور ایران را آشکار ساخت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه از اول بنای آمریکا  بعد از مواجه رو در رو با جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران بود، تصریح کرد: پس از ناکامی در جنگ و توطئه های گوناگون به حوزه فرهنگی وارد شدند که مقام معظم رهبری به خوبی این شبیخون فرهنگی را هشدار دادند.

همتی با بیان اینکه هدف آمریکا زمین گیر کردن جمهوری اسلامی ایران است، عنوان کرد: تئورسین های آمریکایی اقتصاد ایران را مورد هدف قرار داده اند و در ابتدا سعی داشتن با تحریم ها تولید داخلی را تضعیف کنند و فقر و فلاکت را در جامعه افزایش دهند و شاهد اعتراضات مردمی و آشوب های خیابانی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با حمایت های مقام معظم رهبری و تیم دیپلماسی ایران دوران تحریم ها را پشت سر گذاشتیم، علیرغم اینکه هزینه های زیادی برای جمهوری اسلامی در پی داشت.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با منطق جمهوری اسلامی ایران نشان دادیم که به دنبال تولید سلاح هسته ای و سلاح های نامتعارف نیستیم، اظهار داشت: با هدایت رهبری و تلاش دولت و حمایت ملت در آن زمان که ایران هراسی و شیعه هراسی هدف دشمنان بود و در تمامی عرصه های بین المللی به راه انداخته بودند، وارد عرصه مذاکرات شدیم.

همتی با بیان اینکه در برهه ای از زمان آمریکا موفق به ایجاد اجماع جهانی علیه ایران شده بود، افزود: با دیپلماسی و منطق قوی پرونده ایران از شورای امنیت خارج شد و غنی سازی هسته ای ایران به رسمیت شناخته شد و توانستیم محصولات هسته ای را عرضه کنیم.

وی گفت: دشمن در طول راه برجام بدعهدی کرد و سعی داشت فضا را برای دنیا علیه ایران نامطمئن نشان دهد و سعی داشت القا کند این پیمان استوار نخواهد بود و این فضا را دنبال کرد تا به نقطه خروج رسید.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول برجام توفیقات بزرگی داشت و این فرصت مناسب برای کشور اگر در حد اعلا نبود اما در حد مطلوب استفاده لازم را بردیم.

همتی با بیان اینکه چهره آمریکا پس از خروج از برجام برای همگان آشکار شد، عنوان کرد: ترامپ با بهانه اینکه برجام به نفع ایران بوده است اقدام به خروج از آن کرد، در حالی که اگر این تعهد تنها به نفع آمریکا بود هیچگاه از آن خارج نمی شد و این خروج جز بدنامی و بی اعتباری برای آمریکا حاصلی نخواهد داشت و در این برهه هم صلح طلبی و منطق قوی ایران در نظر کشورهای دنیا نقش بست.

وی بیان داشت: دشمن به دنبال این است که از این اتفاق کشورها و شرکت ها را در رابطه با سرمایه‌ گذاری در ایران دچار تردید کند و طراحی کرده اند که بازار ارز را دچار بحران کنند و متاسفانه عده ای مانند زمان جنگ در داخل کشور اقدام به احتکار ارز کردند اما با تدبیر دولت این التهاب بزرگ که دشمنان به آن امید داشتند، مهار شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم را نباید از آینده ناامید کرد، تصریح کرد: وحدت، اتحاد و یکدلی می تواند راهبرد عبور از این شرایط باشد و حمایت ملت از دولت و حرکت پشت سر رهبری می تواند دشمنان را از توطئه ها ناامید کند.

استاندار هرمزگان به نقش موثر روحانیت و طلاب در ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: طلاب و روحانیون در ایجاد وحدت و انسجام در جامعه نقش بسزایی دارند و می توانند در خنثی کردن توطئه‌ دشمنان نقش مهمی را ایفا کنند.

همتی افزود: پس از پیروزی انقلاب تا کنون در هر توطئه ای از سوی دشمنان بر علیه کشور، با تدبیر و درایت مقام معظم رهبری، تلاش دولت و حمایت مردم  توانسته ایم سربلند و پیروز از آن خارج شویم.

وی تاکید کرد: در شرایط حساس امروز نیز که دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد و به تبع آن به فرهنگ، سیاست و در نهایت امنیت کشور است، وحدت و همبستگی در جامعه می تواند کشور را همچون گذشته سهل و آسان از این مسائل عبور دهد.

استاندار هرمزگان به ظرفیت های استان اشاره کرد و هرمزگان را استان فرصت ها خواند و تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت های بی شماری که در استان هرمزگان وجود دارد، هرمزگان می تواند علاوه بر پاسخگویی به نیازهای خود برخی از نیازهای کشور را نیز پاسخگو باشد.

همتی اضافه کرد: دولت برای هرمزگان طرح های متنوع اقتصادی و توسعه ای، برنامه ریزی کرده که توسعه سواحل مکران، احداث پایانه بزرگ نفتی، احداث چند پالایشگاه و نیروگاه ۱۴۰۰ مگابایتی در شرق استان از جمله آنهاست.

وی ادامه داد: در غرب استان نیز منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با سرعت در حال پیشرفت و احداث است و این ها جدا از ظرفیت های ایجاد شده در بخش کشاورزی، صنایع، معادن و ... در استان هستند.

استاندار هرمزگان از روحانیون و طلاب خواست تا در زمینه صرفه جویی در مصرف آب ورود کنند و افزود: سرانه مصرف آب در استان بالاست و با توجه به کمبود آب در استان مردم را باید به سمت فرهنگ درست مصرف کردن آب هدایت کرد که روحانیون نقش موثری در این عرصه دارند.

همتی به بحث آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: روحانیون و طلاب می توانند با سخنرانی و هدایت مردم در بحث کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق و دیگر ناهنجاری های اجتماعی با توجه به نفوذی که در جامعه دارند، نقش موثری داشته باشند.

شماره خبر : ٨٨٨٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.