آخرین اخبار
اخبار > وجود نیروی انسانی موثر و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است/روحیه پژوهش گری دانش آموزان تقویت شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٨٧١

تاریخ:1397/02/23


دکتر همتی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان:
وجود نیروی انسانی موثر و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است/روحیه پژوهش گری دانش آموزان تقویت شود

استاندار هرمزگان گفت: تلاش معلمان سال به سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می دهند و وجود نیروی انسانی موثر و اثرگذار و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان ضن تبریک هفته معلم به جامعه 14 هزار نفری معلمان استان هرمزگان و گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مرتضی مطهری، عنوان کرد: افکار و اندیشه های شهید مطهری همچنان زنده است و جامعه از آن بهره می برد.

وی با بیان اینکه معلمان برای بسط و گسترش علم آموزی کوشش خستگی ناپذیری دارند، افزود: معلمان در جایگاه هدایت و آموزش و تربیت جامعه قرار دارند و معلمی کار انبیاء و اولیاء در جهت اصلاح و ساختن جامعه است.

استاندار هرمزگان ادامه داد: جریان آموزش و پرورش به مانند یک دریای بزرگ است که دائما خروجی آن در حال افزایش است.

همتی با بیان اینکه زحمات معلمان نزد همه خانواده ها آشکار است، تصریح کرد: معلمان با اکثر خانواده ها از طریق فرزندان آنها در ارتباط هستند و افکار و اندیشه معلمان به درون خانواده ها می تابد.

وی گفت: تلاش معلمان سال به سال نهال علم و دانش را در ذهن و باطن دانش آموزان پرورش می دهند و وجود نیروی انسانی موثر و اثرگذار و تحول گرا در جامعه حاصل کار معلمان است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مهمترین بخش کشور در اختیار معلمان است، خاطرنشان کرد: جامعه هم از این قشر انتظارات بسیاری دارد تا معلمان با اخلاص و جدیت و تلاش، نسلی آینده ساز و مفید را پرورش دهند.

همتی ثبت 120 اختراع ملی و سه اختراع جهانی توسط دانش آموزان هرمزگانی را مایه افتخار دانست که نشان از تلاش معلمان این استان دارد و بیان داشت: باید دانش آموزانی محقق و مخترع توسط معلمان تربیت شوند چون به انسان های دارای روحیه پژوهش گری و تحقیق نیاز داریم و از دوران مدرسه این روحیه باید تقویت شود.

وی اضافه کرد: جامعه ای که نسل جدید خود را خوب پرورش دهد، جامعه پیشرفته ای خواهد بود.

در پایان این مراسم از معلمان نمونه استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد.

شماره خبر : ٨٨٧١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.