آخرین اخبار
اخبار > مسائل بهداشتی و درمانی جزیره هرمز به طور جدی رصد و پیگیری می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٦١٧

تاریخ:1397/01/30


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
مسائل بهداشتی و درمانی جزیره هرمز به طور جدی رصد و پیگیری می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: به عنوان رئیس کارگروه سلامت استان به شهروندان هرمزگان از جمله جزیره هرمز این اطمینان را می دهم که تمامی مسایل و مشکلات بهداشتی و درمانی را رصد و بطور جد به دنبال به حداقل رساندن این مشکلات در استان هستیم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی با اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر پیگیری وضعیت بهداشتی و درمانی جزیره هرمز، عنوان کرد: جلسه ای در این خصوص با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و امام جمعه و اعضای شورای شهر هرمز برگزار و مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی به صورت ویژه مسائل و کمبودهای بهداشتی و درمانی جزیره هرمز را بررسی و حل کند.

وی افزود: یکی از درخواست های اهالی این جزیره اعزام به موقع بیماران به بیمارستان شهید محمدی و پیامبر اعظم قشم بود که مقرر شد مرکز اورژانس پس از دریافت درخواست پزشکان مستقر در مراکز درمانی جزیره هرمز در بازه زمانی بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمینه اعزام بیماران را از طریق آمبولانس دریایی و بالگرد فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: یکی دیگر از دغدغه های اهالی هرمز عدم حضور تکنسین در اعزام درون شهری بیماران توسط آمبولانس بود که این موضوع نیز در جلسه مطرح شد و مقرر شد از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری تیمی متشکل از تکنسین های مربوطه در تمامی اعزام های درون شهری در آمبولانس در کنار بیمار باشند.

اکرمی با اشاره به آمار بالای تصادفات جزیره هرمز، خاطرنشان کرد: متاسفانه طبق آمار بیشتر مرگ و میر و جراحات تصادفات در جزیره ناشی از سرعت بالا و عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبان موتور سیکلت است که می بایست در این خصوص از طرفی اطلاع رسانی کافی انجام شود.

وی گفت: به فرماندار شهرستان قشم ماموریت داده شد تا طرح استفاده از موتورهای برقی در جزیره هرمز را تدوین و عملیاتی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: به عنوان رئیس کارگروه سلامت استان به شهروندان هرمزگان از جمله جزیره هرمز این اطمینان را می دهم که تمامی مسایل و مشکلات بهداشتی و درمانی را رصد و بطور جد به دنبال به حداقل رساندن این مشکلات در استان هستیم.

شماره خبر : ٨٦١٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.