آخرین اخبار
اخبار > دستگاه ها برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان طی سال جاری برنامه ریزی کنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٦١٦

تاریخ:1397/01/29


دکتر همتی در کارگروه تخصصی اشتغال استان:
دستگاه ها برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان طی سال جاری برنامه ریزی کنند

استاندار هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان در سال جاری تاکید کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان در سال جاری تاکید کرد و بیان داشت: تمامی دستگاه‌ های اجرایی با هماهنگی و هم‌افزایی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای تحقق این هدف مهم گام بردارند.

وی بر ضرورت ساماندهی مناسب دستگاه‌های متولی اشتغال در استان تاکید کرد و گفت: برنامه نظارت بر راستی‌آزمایی و زنده ماندن فرصت‌های شغلی در سال گذشته ایجاد شده که نیازمند پیگیری همیشگی و ارائه گزارش عملکرد است.

استاندار هرمزگان شناسایی صنایع محلی، ایجاد تشکل بومی برای تامین نیازهای تولیدکنندگان خرد و بازاریابی را یکی از راه های حمایت از واحدهای تولیدی دانست و عنوان کرد: حمایت از این بخش می تواند موجب رونق اقتصادی و افزایش کسب و کار در استان شود که باید در دستور کار قرار گیرد.

همتی با اشاره به نقش اداره کل فنی و حرفه ای در توانمند سازی نیروی کار استان، اظهار داشت: یکی از وظایف متولیان بخش اشتغال در استان نیازسنجی مشاغل و آموزش نیروی متناسب با این نیازها در استان است که فنی و حرفه‌ ای استان به عنوان یک مرکز آموزشی و مهارتی می تواند نقش موثری در مهارت آموزی نیروی کارآمد و مورد نیاز استان داشته باشد.

وی از رسانه‌ها خواست تا با تهیه محتوا و مصوبات جلسات اشتغال و انعکاس صحیح آن به جامعه سبب جاری شدن امید در بین مردم در سال جاری و رونق اشتغال در استان شوند.

شماره خبر : ٨٦١٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.