آخرین اخبار
اخبار > حمایت از شرکت های دانش بنیان از محورهای اساسی توسعه هرمزگان است/برای جهش در اقتصاد به دانش و فناوری نوین نیاز داریم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٨٢

تاریخ:1397/01/26


دکتر همتی در شورای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان استان:
حمایت از شرکت های دانش بنیان از محورهای اساسی توسعه هرمزگان است/برای جهش در اقتصاد به دانش و فناوری نوین نیاز داریم

استاندار هرمزگان یکی از محورهای اساسی توسعه استان هرمزگان را حمایت از شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: در این مسیر همه وظیفه دارند با مجموعه پارک علم و فناوری همکاری کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان استان هرمزگان با اشاره به نقش پارک علم و فناوری هرمزگان در توسعه شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: یکی از محورهای اساسی توسعه استان هرمزگان باید حمایت از شرکت های دانش بنیان باشد و در این مسیر همه وظیفه دارند با مجموعه پارک علم و فناوری همکاری کنند.

وی ادامه داد: اگر به کشورهای توسعه یافته ای از جمله کره جنوبی و ژاپن نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که علی رغم اینکه از منابع طبیعی کمتری نسبت به کشور ما برخوردار هستند اما با سرمایه گذاری بروی نیروی انسانی توانسته اند گام های بزرگی در توسعه بردارند.

استاندار هرمزگان افزود: ما منابع طبیعی بسیار غنی داریم و اگر روی نیروی انسانی در کنار این ذخایر سرمایه گذاری کنیم، می توانیم از آنها نیز جلوتر برویم و این امر تلاش همه جانبه می خواهد.

همتی توجه و ریسک در حوزه توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اگر شرکت های دانش بنیان ما جهش پیدا کنند بدون شک اقتصاد قوی تری از کشورهایی که توسعه پیدا کرده اند، خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم اقتصاد جهشی از راه دانش و فناوری نوین می گذرد و هر جا از این سرمایه گذاری ها حمایت شده به ثمرهم  نشسته است.

استاندار هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با کمک پارک علم و فناوری هرمزگان و همکاری دستگاه های اجرایی بتوان حداقل 35 شرکت دانش بنیان را در هرمزگان به درجه اقتصادی رساند و گفت: در این راه همه مکلف هستند حمایت و همکاری لازم را با پارک علم و فناوری داشته باشند.

شماره خبر : ٨٥٨٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.