آخرین اخبار
اخبار > اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی در هرمزگان برگزار می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٨١

تاریخ:1397/01/26


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی در هرمزگان برگزار می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از برگزاری اولین همایش تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی به میزبانی استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در نشست هماهنگی برگزاری اولین همایش تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی به میزبانی استان هرمزگان، عنوان کرد: امروزه با توجه به نرخ بالای رشد فعالیت های صنعتی، مبحث تغییر اقلیم به یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی  تبدیل شده است.

وی افزود: با توجه به تاثیراتی  که پدیده  تغییر اقلیم می تواند در نواحی ساحلی برسطح آب دریا و تنوع زیستی آبزیان دریایی داشته باشد این مهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

رئوفی تصریح کرد: در این راستا پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان در نظر دارد با همکاری استانداری هرمزگان، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی استان اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی را به میزبانی استان با توجه به اهمیت این موضوع در شهر بندرعباس برگزار کند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در خصوص محورهای برگزاری این همایش، گفت: این همایش ملی در سه محور مهم تغییر اقلیم و شیلات نظیر امنیت غذایی دریابی و تاثیرآن بر ذخایر دریایی، بروز و پیش بینی تغییر اقلیم  نظیر نقش تکنولوژی و عوامل انسانی در ایجاد تغییر اقلیم و تغییر سطح آب دریاها  و تاثیر تغییر اقلیم برجنبه های مدیریتی و اقتصادی نظیر تاثیرات اقتصادی تغییر اقلیم ها و تغییر اقلیم و توسعه پایدار برگزار می شود.

رئوفی بیان داشت: علاقه مندان جهت شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را تا 10 اردیبهشت ماه سال جاری به دبیرخانه همایش در پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان ارسال و جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به آدرس اینترنتی پژوهشکده به نشان pgoseri.ac.ir  مراجعه نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اولین همایش ملی تغییر اقلیم و اکوسیستم های آبی در هرمزگان  در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی استان هرمزگان در شهر بندرعباس با حضور فعالان دانشگاهی این حوزه  از سراسر کشور برگزار می شود.

شماره خبر : ٨٥٨١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.