آخرین اخبار
اخبار > دستگاه های فرهنگی هرمزگان انسجام بیشتری داشته باشند/ضرورت استفاده از زبان هنر برای کاهش آسیب های اجتماعی


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٧٩

تاریخ:1397/01/26


دکتر همتی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان فرهنگی حوزه هنری استان:
دستگاه های فرهنگی هرمزگان انسجام بیشتری داشته باشند/ضرورت استفاده از زبان هنر برای کاهش آسیب های اجتماعی

استاندار هرمزگان خواستار انسجام بیشتر دستگاه های فرهنگی هرمزگان شد و گفت: استان هرمزگان ریشه و اصالت فرهنگی دارد و دستگاه های متولی فرهنگ و هنر این استان نباید دچار رکود و بی ‌انگیزگی باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، موازی کاری در حوزه  فرهنگ و هنر را یکی از نقاط تضعیف این عرصه دانست و بیان داشت: حوزه هنر تولیداتش برای جامعه است اما متأسفانه موازی کاری هایی که صورت می گیرد، این عرصه را تضعیف می کند.

وی با بیان اینکه موازی کاری و ناهماهنگی در عرصه فرهنگ و هنر به این حوزه لطمه می‌زند، افزود: جمع بودجه فرهنگی کشور رقم بالایی است اما آن‌ قدر سازمان‌های موازی وجود دارد که منابع را خرد کرده و خروجی خوبی وجود ندارد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه بسیاری از معضلات جامعه با کمک هنرمندان و زبان هنر قابل ‌حل است، تصریح کرد: هنر بهترین زبان برای ترویج فرهنگ است و باید با زبان هنر در مسیر اصلاح جامعه هدف، جوانان و نوجوانان گام برداشت.

همتی به سریال پایتخت که در ایام نوروز از تلویزیون پخش شد، اشاره کرد و اظهار داشت: در این سریال به ‌خوبی نقش مدافعین حرم نشان داده شد و تأثیرش در جامعه بیش از هر چیز دیگری بود به شکلی که ده‌ ها سخنران نمی ‌توانستند این موضوع را به این خوبی بیان کنند درحالی که فیلم پایتخت به‌ خوبی نقش مدافعان حرم را نشان داد.

وی خواستار انسجام بیشتر دستگاه های فرهنگی هرمزگان شد و عنوان کرد: استان هرمزگان ریشه و اصالت فرهنگی دارد و دستگاه های متولی فرهنگ و هنر این استان نباید دچار رکود و بی ‌انگیزگی باشند بلکه باید با انسجام بیشتر رونق بیشتری در فعالیت های فرهنگی و هنری این استان ایجاد کرده و وضعیت فعلی خود را اصلاح کنند.

استاندار هرمزگان بر لزوم استفاده از ظرفیت هنرمندان در کاهش آسیب‌ های اجتماعی در هرمزگان تاکید کرد و گفت: هنرمندان به مسائل و مشکلات محلات آسیب ‌پذیر ورود پیدا کنند تا با زبان هنر این آسیب ها رفع شود.

همتی با اشاره به بودجه آسیب های اجتماعی در سال گذشته، اضافه کرد: سال گذشته از محل آسیب‌های اجتماعی چهار تا پنج میلیارد تومان دریافت شد این درحالی است ‌که در سال‌های قبل بودجه آن به 200 میلیون تومان هم نمی ‌رسید و باید از این اعتبارات به شکل بهتری برای انجام فعالیت های اثربخش بهره برد.

شماره خبر : ٨٥٧٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.