آخرین اخبار
اخبار > همدلی و همبستگی مردم هرمزگان الگویی از وحدت مسلمانان است/باید در راه تقویت وحدت تلاش کنیم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٥٧

تاریخ:1397/01/23


دکتر همتی در نشست تخصصی علما، متنفذین و دانشجویان جوان اهل سنت استان:
همدلی و همبستگی مردم هرمزگان الگویی از وحدت مسلمانان است/باید در راه تقویت وحدت تلاش کنیم

استاندار هرمزگان وحدت میان شیعه و سنی در هرمزگان را مثال زدنی دانست و گفت: مردم این استان سالیان زیادی است که در کنار هم با همدلی و همبستگی زندگی می کنند و این می تواند الگویی از وحدت مسلمانان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست تخصصی علما، متنفذین و دانشجویان جوان اهل سنت استان هرمزگان، با بیان اینکه همه مسلمانان جهان چه سنی و چه شیعه اشتراکات بسیاری دارند، عنوان کرد: ما مسلمان هستیم و به خداوند یگانه، پیامبر اسلام (ص) و قرآن اعتقاد داریم که این ها وجه اشتراکی برای وحدت بیشتر ما هستند.

وی ادامه داد: در ایران اسلامی نیز ما مسلمان و ایرانی هستیم و این برای ما تکلیف تاریخی ایجاد می کند تا همبستگی و وحدت خود را حفظ و در مسیر استمرار آن گام برداریم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند، افزود: آنها از وحدت مسلمین هراس دارند و باید مراقب فتنه های تفرقه افکنانه دشمنان باشیم.

همتی بیان داشت: تمامی مذاهب رسمی در کشور از نظر جمهوری اسلامی ایران محترم شناخته شده اند و باید در راه تقویت وحدت و همبستگی تلاش کنیم و تا کنون نیز دشمنان نتوانسته اند به اتحاد میان ملت ایران خدشه وارد کنند.

وی وحدت میان شیعه و سنی در هرمزگان را مثال زدنی دانست و گفت: مردم این استان سالیان زیادی است که در کنار هم با همدلی و همبستگی زندگی می کنند و این می تواند الگویی از وحدت مسلمانان است.

استاندار هرمزگان ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رشد اقتصادی را یکی از اولویت های دولت برای تداوم وحدت در کشور اعلام و اظهار داشت: به منظور تحقق شعار سال و اهداف مهم دولت که همان ایجاد وحدت در کشور است تمامی اقشار جامعه با هر مذهبی باید نقش خود را به درستی ایفا کنند تا در کنار هم مشکلات پیش رو را مرتفع کنیم.

شماره خبر : ٨٥٥٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.