آخرین اخبار
اخبار > توسعه گردشگری اولویت هرمزگان در سال 97 است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٤٤

تاریخ:1397/01/19


دکتر همتی در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
توسعه گردشگری اولویت هرمزگان در سال 97 است

استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان ظرفیت های بسیاری در زمینه گردشگری دارد و در سال 97 توسعه گردشگری اولویت این استان خواهد بود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نخستین نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در سال 97 توسعه گردشگری را اولویت هرمزگان در سال جاری اعلام کرد و بیان داشت: گردشگری یکی از پایه های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی در هرمزگان است که موجب کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان خواهد شد.

وی ادامه داد: استان هرمزگان ظرفیت های بسیاری در زمینه گردشگری دارد و در سال 97 توسعه گردشگری اولویت این استان خواهد بود.

استاندار هرمزگان با اشاره به بررسی برنامه ها و نیازهای توسعه گردشگری در استان در این نشست، افزود: ساخت بلوار ساحلی در شرق بندرعباس آغاز شده که باید این بلوار همه زیرساخت های لازم برای استقرار گردشگران را داشته باشد.

همتی خواستار استفاده از زمین های ساحلی غرب بندرعباس بعد از ساحل سورو برای توسعه گردشگری شد و عنوان کرد: باید با همکاری مناسب از این زمین ها برای توسعه گردشگری استفاده شود.

وی تصریح کرد: برای بهره برداری بهتر از ساحل سورو در شهر بندرعباس نیاز است از ورود خودرو به این ساحل جلوگیری شود تا مردم بتوانند از ساحل به شکل مناسب استفاده کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز امسال تلاش خوبی برای فراهم کردن زیرساخت های گردشگری در استان داشت، خاطرنشان کرد: با تلفیق این تلاش ها و برنامه های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می توان به رونق گردشگری به ویژه در بخش خصوصی کمک کرد.

همتی گفت: در این نشست فرصت های تامین مالی بودجه سال 97 توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به خوبی تبیین شد که باید مدیران استانی به ویژه شهرداری ها از این ظرفیت ها استفاده کنند.

شماره خبر : ٨٥٤٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.