آخرین اخبار
اخبار > سفرهای دریایی نوروز 97 با ایمنی مناسب در هرمزگان انجام شد/گردشگری دریایی رونق بیشتری می یابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٤٢

تاریخ:1397/01/18


استاندار هرمزگان در نشست با اعضای کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان:
سفرهای دریایی نوروز 97 با ایمنی مناسب در هرمزگان انجام شد/گردشگری دریایی رونق بیشتری می یابد

استاندار هرمزگان ضمن تمجید از دستاوردهای طرح تسهیل سفرهای دریایی و نصب اسکله های جدید گردشگری در این استان، گفت: در نوروز ۹۷ تمامی ظرفیت ها و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی برای رقم خوردن سفرهای ایمن دریایی بسیج شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشستی با رئیس و اعضای کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در فصل گردشگری هرمزگان اقدامات برجسته ای انجام داد که حضور دکتر آخوندی وزیر راه برای افتتاح طرح تسهیل سفرهای نوروزی و بهره برداری از اسکله های گردشگری و همچنین بازدیدهای میدانی مهندس راستاد معاون وزیر راه نشانگر اهمیت استان در زمینه گردشگری و سفرهای دریایی است.

وی افزود: بر اساس گزارش فرمانداران شهرستان های ساحلی، اسکله های گردشگری جدید نصب شده و همچنین اسکله های ترمیم شده تاثیراتی مثبتی بر ایمنی سفرها داشت و تمامی ظرفیت ها و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی برای رقم خوردن سفرهای ایمن دریایی بسیج شد.

استاندار هرمزگان بر لزوم استفاده از ظرفیت دریا، دریاگردی و تفریحات دریایی در هرمزگان به عنوان مهم ترین استان ساحلی کشور تأکید کرد و گفت: ما در مجموعه استانداری مصمم هستیم که نه فقط در دوره محدود تعطیلات نوروزی بلکه در تمامی ایام نیمه دوم سال، رونق گردشگری دریایی شدت یابد.

همتی با اشاره به نصب ۹ اسکله گردشگری در جزایر قشم، هنگام و هرمز و خور آذینی شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: سازمان بنادر در زمینه عمل به مسئولیت های اجتماعی اقدامات برجسته ای انجام داده و امیدواریم نصب این اسکله ها در سایر مناطق ساحلی و جزایر استان نیز تداو یابد تا ایمنی سفرها و گشت های دریایی مردم ارتقاء یابد.

وی با بیان این مطلب که ثبت رقمی بالغ بر ۴ میلیون نفر سفر در حوزه دریا طی تعطیلات نوروزی سال ۹۷ نیازمند اتخاذ تدابیری برای بهبود روزافزون کیفیت خدمات گردشگری دریایی است، اظهار داشت: با حمایت دو سازمان بنادر و دریانوردی و گردشگری و همچنین در نظر گرفتن مشوق های مالی می توان شناورهای تفریحی موجود را نیز استانداردسازی کرد و توان فنی آن در کارخانه های شناورسازی داخل استان وجود دارد.

به گفته همتی، استانداردسازی شناورهای شخصی غیرمجاز که در صورت تصادم، مثل بمب برای جان آدم ها خطرناک هستند، یکی از نیازهای جدی بخش گردشگری استان است که باید مهلتی برای ساماندهی آنها تعیین شود.

استاندار هرمزگان از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خواست تا با همکاری سازمان گردشگری بسترهای لازم برای ترغیب بخش خصوصی به منظور امکان گشت های دریایی، ماهیگیری و بازدید توریستی از جزایر با کشتی های دارای ظرفیت ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر در مرکز استان را فراهم کنند تا خانواده ها بتوانند علاوه بر سفر دریایی، از سایر جاذبه های دریا نیز بهره مند شوند.

شماره خبر : ٨٥٤٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.