آخرین اخبار
اخبار > رودان شهرستانی سرشار از نعمت و توانمندی است/دولت بر امر اشتغال و تولید تمرکز دارد/ سرمایه گذاران و خیرین برای فعالیت در رودان تشویق شوند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٦٨

تاریخ:1396/12/24


استاندار هرمزگان در شورای اداری شهرستان رودان:
رودان شهرستانی سرشار از نعمت و توانمندی است/دولت بر امر اشتغال و تولید تمرکز دارد/ سرمایه گذاران و خیرین برای فعالیت در رودان تشویق شوند

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه وجب به وجب شهرستان رودان سراسر برکت و نعمت است، گفت: استعدادهای بسیاری در این شهرستان وجود دارد و رودان شهرستانی سرشار از نعمت و توانمندی محسوب می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای اداری شهرستان رودان با بیان اینکه دولت بودجه مشخص و محدودی دارد که سالانه به تصویب مجلس می رسد، عنوان کرد: دولت علاقه مند است بیشترین خدمت را داشته باشد اما فعالیت دولت در چارچوب بودجه محدود است و باید در قالب بودجه فعالیت کند.

وی ادامه داد: نزدیک به 90 درصد آنچه از بودجه محقق می شود صرف هزینه های جاری خواهد شد که با 10 درصد باقی مانده نمی توان کار عمرانی بسیاری انجام داد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در هرمزگان خیرین در عرصه ها و فعالیت های مختلف ورود پیدا کرده اند که یک حرکت اجتماعی بسیار خوب است، افزود: باید تلاش کنیم در رودان هم افراد توانمند و خیرین در راستای خدمت به مردم ورود بیشتری پیدا کنند و یکی از اقداماتی که در شهرستان رودان به عنوان یک کار فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید روی آن تمرکز کنیم، فعال شدن خیرین است.

همتی تصریح کرد: بنای دولت بر این است که به موازات اقداماتی که در حوزه های ضروری همچون آب و برق صورت می گیرد، روی اشتغال و تولید تمرکز شود.

وی با بیان اینکه وجب به وجب شهرستان رودان سراسر برکت و نعمت است، اظهار داشت: استعدادهای بسیاری در این شهرستان وجود دارد و رودان شهرستانی سرشار از نعمت و توانمندی محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: دولت نزدیک به 900 میلیارد تومان منابع تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی و ردیف های بودجه در اختیار استان گذاشته است و در شهرستان رودان هرچه قدر طرح و پروژه و برنامه در حوزه های اشتغالزایی و تولید در روستاها و شهرها ارائه شود، تسهیلات آن پرداخت می شود.

همتی با بیان اینکه هدف دولت ایجاد سالانه بیش از یک میلیون شغل در کشور است، خاطرنشان کرد: در شهرستان با استعداد رودان باید برنامه های تولید و ایجاد اشتغال را ساماندهی و اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ماندگاری مردم در روستاها و شهرهای کوچک برای ما بسیار مهم است، بیان داشت: با برنامه هایی که دولت در راستای تاکید مقام معظم رهبری برای توسعه سواحل مکران دارد، توسعه و تحول بزرگی در شرق هرمزگان رقم خواهد خورد و این منطقه آینده درخشانی خواهد داشت.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: به موازات برنامه هایی که دولت برای توسعه شرق هرمزگان دارد باید روی آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی در این منطقه کار شود که این ظرفیت تبدیل به یک فرصت بزرگ برای شرق استان خواهد شد.

همتی ضمن بر تاکید بر اجرای پروژه جاده دسترسی بخش بیکاه رودان به میناب، عنوان کرد: پروژه تامین آب بیکاه نیز طی یک ماه آینده با اعتبار سه و نیم میلیارد تومان آماده افتتاح خواهد شد و در زمینه راه های روستایی نیز توجه ویژه ای به این شهرستان صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: برای نوسازی مدارس تخریبی و کانکسی نیز ظرفیت و بودجه مناسبی پیش بینی شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خواستار تشویق سرمایه گذاران بومی و غیربومی برای سرمایه گذاری در راستای ایجاد اشتغال و ماندگاری مردم در شهرستان رودان شد و افزود: در عرصه گیاهان دارویی نیز رودان ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری دارد و با توجه به ظرفیت های کشاورزی و دامپروری باید در زمینه رونق صنایع تبدیلی در این شهرستان اقدامات بسیاری صورت گیرد.

همتی گفت: در هرجای استان هرمزگان ظرفیت های گردشگری وجود دارد و نیاز است در جهت تبلیغ و معرفی مناطق گردشگری شهرستان رودان با ایده های جدید اقدام شود.

وی تصریح کرد: آبخیزداری و آبخوان داری دو مقوله بسیار مهم هستند که باید براساس آن همه قطرات باران را در شهرستان رودان برای کشاورزی و دیگر امور حفظ کنیم.

شماره خبر : ٨٤٦٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.