آخرین اخبار
اخبار > جشنواره سور، سرنا، زندگی یک کار فرهنگی و هنری ماندگار در شهر تیرور است/میناب دارای تمدن و فرهنگی غنی است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٦٢

تاریخ:1396/12/23


استاندار هرمزگان در جشنواره سور، سرنا، زندگی در شهر تیرور:
جشنواره سور، سرنا، زندگی یک کار فرهنگی و هنری ماندگار در شهر تیرور است/میناب دارای تمدن و فرهنگی غنی است

استاندار هرمزگان گفت: جشنواره سور، سرنا، زندگی به یک کار فرهنگی و هنری ماندگار در شهر تیرور تبدیل شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در جشنواره آئینی، سنتی و موسیقی سور، سرنا، زندگی که در شهر تیرور شهرستان میناب برگزار شد، عنوان کرد: این جشنواره به یک کار فرهنگی و هنری ماندگار در شهر تیرور تبدیل شده که در آستانه سال نو سرآغاز مبارکی برای سال جدید است.

وی شهرستان میناب را از مناطق سکونتگاهی بسیار قدیم در ایران دانست و افزود: بخشی از تاریخ کشور ما در منطقه میناب رقم خورده است و میناب همواره مردمانی خوب و شریف و پرتلاش داشته و نامی آشنا برای ایرانیان بوده است.

استاندار هرمزگان افزود: مردم میناب مردمی بزرگ، با اصالت، با فرهنگ و بخشی از تاریخ و تمدن ایران هستند و تمامی عناصر فرهنگی و هنری، همگرایی و وحدت در این منطقه وجود داشته است.

همتی با بیان اینکه امروز هم مردم این شهرستان برای اقتصاد و فرهنگ و امنیت کشور در تلاش هستند، تصریح کرد: محصولات بسیار خوبی توسط مردم این منطقه تولید می شود و میناب از مناطق فعال و سرزنده و سرشار از ظرفیت و فرصت به شمار می رود.

وی گفت: در سایه این روحیه و تلاش و کار و جدیت زنان و مردان این شهرستان شاهد شکوفایی بیشتر این منطقه خواهیم بود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: برای توسعه بیشتر شهرستان میناب باید همه توان خود را در کنار هم قرار دهیم و در این مسیر گام های بزرگی برداریم تا آینده خوب و درخشانی را برای این منطقه رقم بزنیم.

شماره خبر : ٨٤٦٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.