آخرین اخبار
اخبار > امنیت ملی کشور مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است/از همه ظرفیت ها برای رفع مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران استفاده شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٥٤

تاریخ:1396/12/22


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
امنیت ملی کشور مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران است/از همه ظرفیت ها برای رفع مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران استفاده شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: امنیت امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران و صبر و ایثار خانواده های آنان می باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در نشست با مدیران و کارکنان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان که به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا برگزار شد، عنوان کرد: شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مجموع شهدای انقلاب اسلامی ، شهدا قبل از پیروزی انقلاب ، شهدای ترور ، شهدای  جنگ تحمیلی ، شهدای محراب و شهدای مدافع حرم  تشکیل می دهند که امنیت و آبادانی امروز کشور مرهون جانفشانی ها آنان می باشد.

وی  تصریح کرد: الگوی شهدای ایران اسلامی ،حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام می باشد و همه به او در این راه مقدس اقتدا نمودند.

رئوفی خاطرنشان کرد: الگوی وفاداری شهدا حضرت ابوالفضل (ع) و الگوی پیام آور شهدا امام سجاد علیه السلام ، امام باقر علیه السلام و حضرت زینب (س) می باشند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: عشق به شهادت در رزمندگان ایرانی به صورت فرهنگ  نهادینه بوده  و نمونه بارز آن شب های عملیات و کارهای بزرگی که تخریب چی ها  انجام می دادند و داوطلبانه روی مین قرار می گرفتند تا معبرها باز شود  و این کار شهدا را در هیچ قاموسی نمی توان تعریف نمود که انسان از بالاترین هدیه الهی که جان و حیاتش می باشد بگذرد و این امر محقق نمی شود مگر با اعتقاد و ایمان راسخی که آنان  برای رسیدن  به وصول حق داشتند.

وی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درخصوص حفظ یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده آنها، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند رسیدگی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران کمتر از خود شهادت نمی باشد.

رئوفی بیان داشت: حفظ یاد و خاطره شهدا بسیار مهم است و راه شهدا نباید به فراموشی سپرده شود و رهبر معظم انقلاب در این زمینه می فرمایند تلاش برای زنده  نگه داشتن  خون شهدا کمتر از خود شهادت نیست و امام سجاد علیه السلام الگوی تمام و کمال زنده نگه داشتن یاد و خاطره  شهدا است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره بر اهمیت رسیدگی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان، افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان به صورت ویژه این امر را در دستور کار خود قرار دهند و این امر مطالبه مهم مسئولین نظام و  دکتر همتی استاندار هرمزگان از مدیران استان می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران انتظارات بالایی از مدیران ندارند ولی به مشکلاتی که این خانواده ها دارند  مدیران باید رسیدگی کنند و بنیاد شهید در یک برنامه ریزی مدون با همراهی مدیران کل دستگاه های اجرایی و مدیران شهرستانی مسئول رسیدگی و پیگیری مشکلات باشند.

رئوفی اظهار داشت: امنیت ملی ایران اسلامی مدیون جانفشانی های شهدا و خانواده های معظم آنها می باشد و اگر نگاهی به وضعیت کشور های اطراف خود نظیر سوریه ، عراق ، یمن ، افغانستان و سایر کشور بیاندازیم به عظمت کار شهدا بیش از پیش پی خواهیم برد.

وی تصریح کرد: حضرت علی علیه  السلام امام اول شیعیان الگوی تمام و کمال تکریم و بزرگداشت خانواده های معظم شهدا هستند و مسئولان باید با الگو گیری از سیره آن حضرت به مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران رسیدگی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: بسیاری از مشکلاتی که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان دارند نیازمند پیگیری جدی و مستمر است و در این راه باید از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی استان بهره برد.

شماره خبر : ٨٤٥٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.