آخرین اخبار
اخبار > برنامه های فرهنگی سالانه در هرمزگان تدوین شود/لزوم تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران فرهنگ در هرمزگان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٤٩

تاریخ:1396/12/22


دکتر همتی در شورای فرهنگ عمومی استان:
برنامه های فرهنگی سالانه در هرمزگان تدوین شود/لزوم تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران فرهنگ در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: نیاز است برنامه های فرهنگی سالانه در هرمزگان تدوین شود و این برنامه ها باید اولویت ها و محورهای مشخصی داشته باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در پنجاه و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها دبیرخانه این شورا نیست بلکه دستگاه محوری این شوراست، عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مسئولیت فعال کردن کمیته ها و تهیه محتوای مناسب برای جلسات شورای فرهنگ عمومی را بر عهده دارد چون بیشترین مباحث فرهنگی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متمرکز است.

وی خواستار تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران فرهنگ و هنر هرمزگان شد و افزود: از طریق این اتاق فکر باید مولفه های حوزه فرهنگی احصا شود و بررسی کنیم که این مولفه ها چه وضعیتی در جامعه دارند تا برای رفع مشکلات فرهنگی نسخه مناسب در نظر بگیریم.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: اگر در طول سال روی چند موضوع و محور مهم فرهنگی متمرکز شویم کارها تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

همتی با بیان اینکه نیاز است براساس جامعه هدف هر دستگاه برای آنها برنامه ریزی در حوزه فرهنگ انجام شود، اظهار داشت: نیاز است برنامه های فرهنگی سالانه در هرمزگان تدوین شود و این برنامه ها باید اولویت ها و محورهای مشخصی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ساختار مناسبی در این شورا حاکم کنیم، به نتایج بهتری دست خواهیم یافت.

شماره خبر : ٨٤٤٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.