آخرین اخبار
اخبار > پيام استاندار هرمزگان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٤٦

تاریخ:1396/12/22پيام استاندار هرمزگان به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

استاندار هرمزگان با صدور پيامي فرارسيدن 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و سالروز تاسيس بنياد شهيد و ايثارگران را گراميداشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در اين پيام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون (169 آ ل عمران)

و گمان مبر آنان كه در راه خدا كشته شده اند، مردگانی هستند، بلكه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره مندند.

شهادت راهي براي رسيدن به سرچشمه نور و نزدیك شدن به هستی مطلق است و شهدا انسان هاي پاك، شجاع و فداكاري هستند كه تمام هستي خود را در راه وصال محبوب يعني خداوند متعال در زیباترین شكل ممكن فدا مي كنند.

جريان شهادت از صدر اسلام تاكنون همواره تداوم داشته و دليرمردان و شيرزناني بوده اند كه آگاهانه در مسير شهادت گام برداشته اند تا دين خدا پابرجا بماند و خود نيز عاشقانه به ديدار پروردگار عالم رفته اند.

پيامبر بزرگوار اسلام(ص) راه شهادت را به همگان آموخت و ائمه بزرگوار(ع) نيز اين مسير را پيمودند و سيره آنان به الگوهايي جاودانه براي عاشقان راه شهادت تبديل شد و در اين ميان نهضت عاشوراي امام حسين(ع) واقعه اي بي نظير از جان دادن و جاودانه شدن در مسير برقراري عدالت و ماندگاري دين الهي است.

انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام راحل در سال 57 بار ديگر پويايي و زنده بودن جريان ايثار و شهادت را به جهانيان نشان داد و آحاد و اقشار مختلف ملت ايران در راه برپايي حكومت اسلامي با نثار خون خود موجب سرنگوني رژيم طاغوت شدند.

با برپايي نظام جمهوري اسلامي ايران، جريان شهادت و ايثارگري به نقاط مختلف صادر و ترويج يافت و در دوران هشت ساله دفاع مقدس نيز شاهد بوديم كه چگونه ملت ايران از پير و جوان و زن و مرد در راه دفاع از وطن و دين راه شهادت را پيمودند و اجازه ندادند حتي يك وجب از خاك ايران اسلامي كاسته شود.

بي گمان همان طور كه رهبر معظم انقلاب اسلامي فرموده اند زنده نگه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست و 22 اسفند ماه كه به مناسبت سالروز تاسيس بنياد شهيد و ايثارگران به فرمان حضرت امام خميني(ره) به عنوان روز بزرگداشت شهدا مزين شده است از بهترين ايام براي برگزاري برنامه هايي در راستاي زنده نگه داشتن ياد شهداست و چنين برنامه هايي بايد در طول سال نيز تداوم داشته باشد.

اينجانب ضمن تبريك اين روز، از ايثار و رشادت تمامي شهيدان، جانبازان و ايثارگران و همچنين خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران كه امنيت و آرامش ايران اسلامي مرهون فداكاري آنان است، تجليل و قدرداني مي كنم.

 

فريدون همتي

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٨٤٤٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.