آخرین اخبار
اخبار > مطالعات اكتشاف معادن در شهرستان هاي بشاگرد و حاجي آباد انجام مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤٢٩

تاریخ:1396/12/19


استاندار هرمزگان در شوراي معادن استان:
مطالعات اكتشاف معادن در شهرستان هاي بشاگرد و حاجي آباد انجام مي شود

استاندار هرمزگان گفت: به زودي كار مطالعات اكتشاف معادن در شهرستان هاي بشاگرد و حاجي آباد آغاز مي شود كه امكان برنامه ريزي دقيق و ترسيم افق بلند مدت براي فعاليت هاي معادن در هرمزگان را فراهم مي كند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شوراي معادن استان هرمزگان با بيان اينكه هرمزگان از ظرفيت هاي غني در حوزه معادن برخوردار است، عنوان كرد: تنوع معادن در هرمزگان قابل توجه است به گونه اي كه 20 نوع ماده معدني در هرمزگان قابل اكتشاف است.

وي ادامه داد: انجام مطالعات جامع و دقيق براي شناسايي استعدادهاي معدني در هرمزگان ضروري است و براساس آن مي توان براي ايجاد صنايع پايين دست معادن برنامه ريزي كرد.

استاندار هرمزگان افزود: اخيرا توافقي را با سازمان زمين شناسي و همچنين سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران جهت انجام مطالعات در دو پهنه اكتشافي معادن در شهرستان هاي بشاگرد و حاجي آباد داشته ايم كه اين امر در سفر رئيس جمهوري به هرمزگان نيز مطرح و نهايي شد.

همتي بيان داشت: منابع مالي اين طرح تامين شده و به زودي كار مطالعات اكتشاف معادن در شهرستان هاي بشاگرد و حاجي آباد آغاز مي شود كه امكان برنامه ريزي دقيق و ترسيم افق بلند مدت براي فعاليت هاي معادن در هرمزگان را فراهم مي كند.

وي تصريح كرد: اكتشاف و فعال سازي معادن يكي از اقداماتي است كه براي تكميل زنجيره توليد فولاد در هرمزگان و رسيدن به هدف توليد 10 ميليون تن فولاد در اين استان بسيار موثر خواهد بود.

شماره خبر : ٨٤٢٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.