آخرین اخبار
اخبار > حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است/نابودی جنگل ها پیامد های مخربی دارد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٤١٦

تاریخ:1396/12/17


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
حفاظت از منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است/نابودی جنگل ها پیامد های مخربی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: درختان نقش بسزایی در حفظ تعادل طبیعت و حفاظت از خاک دارند و حفاظت از آنها نیازمند عزم همگانی و ملی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در مراسم شب شعر طبیعت كه به مناسبت هفته طبیعت در اداره کل منابع طبیعی استان هرمزگان با حضور مدیران ،کارکنان، خانواده های کارکنان منابع طبیعی و شاعران استان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به اهمیت طبیعت در دین مبین اسلام، تصریح کرد: درخت در قرآن  کریم از مظاهرخلقت و جلوه ای ازتجلیات الهی و از گران بهاترین خلقت ها برای انسان معرفی شده است.

وی افزود: درخت نماد خرمی و سرسبزی و مظهر زندگی برای انسان ها می باشد.

رئوفی گفت: درختان و جنگل ها عامل لطافت فضا و آسایش و رفاه هستند  و از نظر صفا و پاکی در طبیعت هیچ چیزی به پای درخت نمی رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بيان داشت: خداوند تبارک و تعالی در توصیف بهشت آن را به باغ وصف می کند ، باغی که از درختان، نهرها و عسل های بسیاری برخوردار است.

رئوفی با اشاره به نقش درختان در حفظ تعادل محیط، عنوان كرد: درختان نقش بسزایی در حفظ تعادل طبیعت و حفاظت از خاک دارند  و حفاظت از آنها  نیازمند عزم همگانی و ملی است.

وی با اشاره به پیامد های نابودی درختان، اظهار داشت: از بین رفتن جنگل ها پیامد های مخربی چون جاری شدن سیلاب ها ، از بین رفتن آبرفت ها و پرشدن مخزن مفید سد ها از رسوب  را در پی دارد  و این امر تعادل اکوسیستم را در معرض خطر قرار می دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان  گفت: راه های مختلفی برای حراست از منابع طبیعی وجود دارد که یکی از این راه ها ترویح فرهنگ حفاظت از طبیعت در قالب شعر و طنز می باشد و این امر ظرفیت بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئوفی با تاکید بر دوری از ایجاد یاس و ناامیدی درجامعه، افزود: همه افراد جامعه به ویژه نخبگان، فرهیختگان ، صاحبان اندیشه،  قلم و رسانه وظیفه دارند که از نشاط و شادابی جامعه حراست کنند و از ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم دوری گزینند.

شماره خبر : ٨٤١٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.