آخرین اخبار
اخبار > مدارس غیردولتی در هرمزگان مورد حمایت قرار می‌گیرند/برنامه‌های افزایش آمادگی شرکت در آزمون سراسری برای دانش آموزان هرمزگانی برگزار می‌شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٢٥١

تاریخ:1396/11/25


دکتر همتی در شورای آموزش و پرورش استان:
مدارس غیردولتی در هرمزگان مورد حمایت قرار می‌گیرند/برنامه‌های افزایش آمادگی شرکت در آزمون سراسری برای دانش آموزان هرمزگانی برگزار می‌شود

استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر لزوم برون سپاری فعالیت‌های آموزش و پرورش و توسعه مدارس غیردولتی، گفت: در راستای تامین تسهیلات برای مدارس غیردولتی، حمایت و کمک لازم را در هرمزگان انجام خواهیم داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه آموزش و پرورش نیاز به کمک و حمایت همه‌جانبه دارد، عنوان کرد: اگر آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت فرزندان این کشور موفق باشد، جامعه متعالی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اهمیت آموزش و پرورش بر همه ما آشکار است و این نهاد مسئولیت تعلیم و تربیت فرزندان این کشور را بر عهده دارد و با وجود همه سختی‌ها معلمان در حال جهاد علمی هستند.

استاندار هرمزگان افزود: دولت علاقه‌مند است بیشترین رسیدگی را به قشر معلم در جامعه داشته باشد و مردم نیز از معلمین انتظار دارند با وجود همه مشکلات، فرزندان آنها به درستی مورد تعلیم و تربیت قرار گیرند.

همتی تصریح کرد: سیستم مدیریت آموزش و پرورش باید برای تزریق اعتماد به نفس و ارتقاء روحیه جامعه و دانش آموزان برنامه داشته باشد.

وی خواستار افزایش کیفیت آموزشی در هرمزگان شد و بیان داشت: برای تحقق این هدف نیازمند تلاش شبانه روزی در حوزه آموزش و پرورش هستیم تا کیفیت آموزشی در هرمزگان به سطح 10 استان برتر کشور برسد.

استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر لزوم برون سپاری فعالیت‌های آموزش و پرورش و توسعه مدارس غیردولتی، اظهار داشت: در راستای تامین تسهیلات برای مدارس غیردولتی، حمایت و کمک لازم را در هرمزگان انجام خواهیم داد.

همتی شناسایی زمین‌های مناسب جهت تغییر کاربری و ایجاد فضاهای آموزشی را از مصوبات این نشست اعلام کرد.

وی همچنین از برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه‌های آموزشی افزایش آمادگی شرکت در کنکور برای دانش آموزان هرمزگانی از فروردین سال آینده خبر داد و اضافه کرد: در برنامه دیگری، جمعی از مستعدترین دانش آموزان هرمزگانی جهت افزایش قدرت رقابت در کنکور سراسری، به یک دوره آموزشی در تهران اعزام می‌شوند تا تحت آموزش‌های بهترین معلمان قرار گیرند و بتوانند رتبه‌های خوبی را در آزمون سراسری ورود به دانشگاه کسب کنند.

مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رئيس سازمان مدارس غيردولتی و توسعه مشاركت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نگاه بر این است که مدارس کوچک جمع شوند و مجتمع‌های آموزشی احداث شود، اظهار داشت: ایجاد شهرک‌های آموزشی دوره ابتدایی از تجربه‌های موفق در کشورهای دیگر در این زمینه است که در این شهرک‌ها هم‌افزایی فرهنگی ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: بسیاری از اهداف مرتبط با توسعه پایدار از مسیر نظام تعلیم و تربیت می‌گذرد و اگر تحول در آموزش و پرورش صورت نگیرد، توسعه معنا نخواهد داشت.

رئيس سازمان مدارس غيردولتی و توسعه مشاركت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش افزود: در برنامه ششم توسعه تعداد دانش آموزان مدارس غیردولتی نسبت به کل دانش آموزان تا سال 99 باید به 15 درصد برسد و در حال حاضر میانگین این رقم در کشور 12 درصد است.

زینی وند بیان داشت: در حال حاضر تعداد دانش آموزان مدارس غیردولتی نسبت به کل دانش آموزان در استان هرمزگان بیش از هفت درصد است که افزایش این رقم به نگاه‌های تسهیل گرایانه مسئولان نیاز دارد.

وی موسسان مدارس غیردولتی را کارآفرینان علمی دانست و تصریح کرد: درخواست داریم ما به ازای اشتغالی که موسسین مدارس غیردولتی ایجاد می‌کنند، در استان تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: 80 درصد مدارس غیردولتی شهر بندرعباس در اماکن استیجاری مستقر هستند که خواهان حمایت و کمک مسئولان این استان به موسسان مدارس غیردولتی هستیم.

در پایان این نشست لوح سپاس با امضای وزرای آموزش و پرورش و کشور توسط معاون وزیر آموزش و پرورش به دلیل کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان به استاندار هرمزگان اهدا شد.

 


شماره خبر : ٨٢٥١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.