آخرین اخبار
اخبار > کیفیت آموزش‌های مهارتی باید افزایش یابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٢٤٩

تاریخ:1396/11/25


دکتر همتی در آئین آغاز بروز رسانی تجهیزات کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای:
کیفیت آموزش‌های مهارتی باید افزایش یابد

استاندار هرمزگان خواستار کیفی سازی آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه ای در استان هرمزگان شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین آغاز بروز رسانی تجهیزات کارگاه‌های اتومکانیک فنی و حرفه‌ای کشور که به صورت آزمایشی در هرمزگان برگزار شد، با بیان اینکه استفاده از تجهیزات بروز سبب ارتقا کیفیت آموزشی می‌شود، بر کیفی سازی آموزش‌های مهارتی تاکید کرد و اظهار داشت: تقویت و توسعه مهارت آموزی باید در اولویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان هرمزگان باشد.

وی ادامه داد: کسانی در بازار کار موفق می‌شوند که مهارت داشته باشند و افزایش مهارت باعث افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به مردم خواهد شد.

استاندار هرمزگان افزود: نتیجه توجه به مهارت آموزی، ارتقا بهره وری در جامعه خواهد بود و ما به عنوان دولت اطمینان می‌دهیم که فرد ماهر بیکار نخواهد ماند.

همتی با بیان اینکه از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تقاضا داریم تا جدیت لازم را داشته باشند، تصریح کرد: احساس مسئولیت آموزشگاه‌های بخش خصوصی باید زیاد باشد و ما توقع داریم آموزش و آزمون‌ها سخت و دقیق باشد و مربیان با سنجیدن توانایی کار آموزان، نیروی متخصص به جامعه تحویل دهند.

وی گفت: در استان هرمزگان حدود ۵۰ هزار نفر باید در دوره‌های آموزشی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کنند تا خدمات تخصصی به جامعه ارائه شود.

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیز در این مراسم، اظهار داشت: بروز رسانی تجهیزات کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک مراکز فنی و حرفه ای سراسر کشور به‌صورت آزمایشی در هرمزگان آغاز شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۴۹۸ خودرو با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و با ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال به ۳۵۰ کارگاه آموزشی اتومکانیک فنی و حرفه‌ای سراسر کشور تحویل داده شد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: از این شمار ۳۰ خودرو و تجهیزات کارگاه آموزشی تعمیر لوازم خانگی با اعتبار 600 میلیون تومان سهم استان هرمزگان است.

پاک سرشت بیان دات: در این طرح خودرو‌ها و لوازم خانگی بلا استفاده در گمرک و اداره اموال تملیکی به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: استخدام مربیان طرح فرآیندی آموزش فنی و حرفه‌ای استان در اولویت است و برنامه‌های جدیدی برای استخدام آن‌ها در سال آینده داریم.


شماره خبر : ٨٢٤٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.