آخرین اخبار
اخبار > اجرای فاز سوم طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها در هرمزگان آغاز شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٢٤٨

تاریخ:1396/11/25


مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
اجرای فاز سوم طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها در هرمزگان آغاز شد

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان از آغاز اجرای فاز سوم طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده ها در جوامع محلي استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، زهرا یعقوب نژاد عنوان کرد: اجرای فاز 3 طرح توان افزايي و ارتقاي تاب آوري اجتماعي زنان و خانواده های استان هرمزگان با همكاري تشكل هاي اجتماع محور و سازمان هاي مردم نهاد بومي و حمايت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در استان هرمزگان آغاز شد.

وی ادامه داد: ارتقای وضعیت بهداشت روانی و سلامت جسمانی زنان و خانواده، توسعه مشارکت در امور شهری، ارتقای فرهنگ شهرنشینی و کاهش آسیب های اجتماعی در راستای توانمندسازی زنان استان از اهداف این طرح است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان افزود: اهداف کیفی اين طرح شامل آشنايي با فعالان مدني و جوامع با فرآيند تحليل سيستم هاي تاب آور،‌ تقويت تعاملات اجتماعي در جوامع محلي در راستاي عبور و غلبه بر چالش هاي اجتماعي و محيطی، ‌افزايش ميزان مشاركت جامعه محلي در برنامه ريزي ها، مديريت امورشهري و كاهش آسيب هاي اجتماعي است.

یعقوب نژاد آموزش به تسهيل گران را به مدت36 ساعت و براي حداقل 20 نفر اعلام کرد و بیان داشت: نشست هاي آموزشي، مشاركتي براي 15 محله در مناطق حاشيه و آسيب پذير برنامه ريزي شده است که اين آموزش ها براي اولين بار در محلات به مدت 60 ساعت و براي 447 نفر از اعضاي جوامع محلي در کل استان برگزار می شود.

وی گفت: این طرح برای مدت یک سال برنامه ریزی شده و در کل استان هرمزگان قابل اجراست.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم گامی موثر در راستای توسعه ارتقاء سطح آگاهی و دانش زنان جامعه و توسعه مشارکت در امور شهری و فرهنگ شهر نشینی داشته باشیم و در پیشبرد اهداف زنان کشورمان بیش از پیش قدم برداریم.

شماره خبر : ٨٢٤٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.