آخرین اخبار
اخبار > طرح توسعه جزایر هرمزگان تدوین و مصوب می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨١٩٧

تاریخ:1396/11/19


استاندار هرمزگان در کارگروه توسعه جزایر استان:
طرح توسعه جزایر هرمزگان تدوین و مصوب می شود

استاندار هرمزگان گفت: نظر وزیر کشور تعیین ظرفیت ها و نقش های هر جزیره متناسب با پتانسیل های آن است که بر این اساس طرح توسعه جزایر هرمزگان تدوین و مصوب می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه جزایر استان هرمزگان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، عنوان کرد: نیازهای جزایر از طریق مردم، فرمانداران، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس احصا به وزیر کشور منعکس شده است.

وی ادامه داد: نظر وزیر کشور تعیین ظرفیت ها و نقش های هر جزیره متناسب با پتانسیل های آن است که بر این اساس طرح توسعه جزایر هرمزگان تدوین و مصوب می شود.

استاندار هرمزگان افزود: ظرفیت های کشور به صورت یکجا در هرمزگان وجود دارد و باید از ظرفیت های هرمزگان به عنوان استانی پیش رو استفاده کرد.

همتی بیان داشت: همزیستی خوبی در هرمزگان وجود دارد اما باید به نیرهای بومی و ماندگار توجه بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: برای فعال سازی تمام ظرفیت های هرمزگان برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم و موضوعات را پیگیری خواهیم کرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: افزایش سرعت توسعه به اختیارات بیشتر استان ها نیاز دارد و شرایطی باید به وجود آید که استان ها رقابت سازنده ای داشته باشند.

شماره خبر : ٨١٩٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.