آخرین اخبار
اخبار > تفاهم نامه اجرای طرح پیشرفت و آبادانی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جزیره هرمز منعقد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٩٨٢

تاریخ:1396/11/03


میان استانداری هرمزگان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)؛
تفاهم نامه اجرای طرح پیشرفت و آبادانی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جزیره هرمز منعقد شد

تفاهم نامه اجرای طرح پیشرفت و آبادانی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جزیره هرمز میان استانداری هرمزگان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد و به امضای استاندار هرمزگان و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) رسید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست امضای تفاهم نامه اجرای طرح پیشرفت و آبادانی پایدار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جزیره هرمز، عنوان کرد: با اجرای طرح توسعه جزیره هرمز سهم اقتصاد ایران در جذب گردشگر افزایش می‌یابد و از خروج ارز‌های سفر به خارج از کشور جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش مدیران استان بر این است تا جایگاه هرمزگان به عنوان یک استان ملی تثبیت شود.

استاندار هرمزگان افزود: صداو سیمای استان و رسانه های هرمزگان نقش ارزنده‌ای در معرفی جاذبه‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری هرمزگان در کشور دارند و باید به خوبی این نقش را ایفا کنند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این نشست، بیان داشت: بر اساس این طرح بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به میزان ۳۷۷ میلیارد تومان در حوزه‌های شیلاتی، گردشگری، اجتماعی و اقتصادی در جزیره هرمز هزینه می‌کند.

محمد مخبر افزود: برای تهیه طرح جزیره هرمز دو سال کار مطالعاتی صورت گرفته است و بر این اساس  ۹۸ طرح مبتنی با طرح‌های اقتصاد مقاومتی  در هرمز عملیاتی می‌شود.

وی گفت: مدت زمان اجرای طرح ۵ سال است و پیش بینی می‌شود با بهره برداری از این طرح نرخ بیکاری جزیره هرمز ۵ درصد کاهش یابد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: تاکنون بنیاد برکت در هرمزگان ۱۳۵ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری کرده است و ساخت پالایشگاه ۷ میلیارد یورویی در جاسک نیز در دستور کار است.


شماره خبر : ٧٩٨٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.