آخرین اخبار
اخبار > ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در رفع محرومیت ها و آبادانی کشور نقش آفرین بوده است/دولت برای برقراری عدالت آموزشی تلاش می کند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٩٨١

تاریخ:1396/11/03


استاندار هرمزگان در آئین افتتاح چهار مدرسه بنیاد برکت در هرمزگان:
ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در رفع محرومیت ها و آبادانی کشور نقش آفرین بوده است/دولت برای برقراری عدالت آموزشی تلاش می کند

استاندار هرمزگان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یک مجموعه نیکوکار نقش مهمی دربرطرف کردن چهره محرومیت و آبادانی کشور دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین افتتاح چهار مدرسه بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هرمزگان که در بخش قلعه قاضی شهرستان بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یک مجموعه نیکوکار نقش مهمی دربرطرف کردن چهره محرومیت و آبادانی کشور دارد.

وی ادامه داد: این ستاد تاکنون در هرمزگان ۵۹ مدرسه ساخته است که مدرسه شصتم نیز در جزیره قشم در حال ساخت است.

استاندار هرمزگان افزود: به برکت انقلاب اسلامی در کشور کارهای بسیاری صورت گرفته اما کارهای زیادی نیز باقی مانده است.

همتی با بیان اینکه یکی از رویکردهای نظام و دولت برقراری عدالت آموزشی است، تصریح کرد: دولت تلاش دارد همان امکاناتی که در مرکز استان ها و شهرهای بزرگ وجود دارد را در نقاط دور و روستاها فراهم کند.

وی بیان داشت: دولت برای تحقق این هدف نیاز به همراهی دارد و به تنهایی با توجه به محدودیت ها نمی تواند به سرعت این هدف را محقق کند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: خیران و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به کمک دولت ها برای رفع محرومیت به خصوص مدرسه سازی آمده اند و کارهای بزرگی انجام داده اند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش را بهترین نوع سرمایه گذاری دانست و اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی خوب نقش مهمی در اداره کشور دارد.

محمد مخبر افزود: در هرمزگان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کار‌های زیادی انجام داده و در حال اجرا دارد که یکی از آن‌ها ساماندهی به منطقه مکران است.

وی گفت: تاکنون این ستاد ۱۳۵ میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی، جاده سازی، کمک به ایتام و خانه بهداشت در هرمزگان اجرا کرده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: استان هرمزگان ظرفیت بسیارخوبی برای سرمایه گذاری دارد که توجه به آن نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

چهار مدرسه بنیاد برکت با ۳۳ کلاس درس در دو شهرستان استان هرمزگان به بهره برداری رسید که برای ساخت این مدارس چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

یکی از این مدرسه‌ها با ۱۵ کلاس درس در شهر قلعه قاضی و سه مدرسه شش کلاسه دیگر در روستا‌های دماغ ریگ، کنارترش و دودو در شهرستان میناب به بهره برداری رسیدند.

همچنین عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه بلال حبشی با هزینه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در شهرستان قشم آغاز شد.

شماره خبر : ٧٩٨١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.