آخرین اخبار
اخبار > حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در هرمزگان مورد توجه مدیریت استان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٩٤٨

تاریخ:1396/10/27


استاندار هرمزگان در نشست با کارآفرینان برتر و منتخبین شوراها و دهیاری‌های استان:
حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در هرمزگان مورد توجه مدیریت استان است

استاندار هرمزگان گفت: حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در هرمزگان مورد توجه مدیریت عالی استان قرار دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با کارآفرینان برتر و منتخبین شوراها و دهیاری‌های استان هرمزگان با بیان اینکه هرسال فضای جدیدی جهت پشتیبانی از امور روستایی در حال پیگیری است، عنوان کرد: باید روز به روز تلاش کنیم، موانع و مشکلات و کم‌توجهی‌ها رفع و به سمت اصلاح امور برویم.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی در هرمزگان در حال چابک سازی خود هستند تا رویه‌هایی که اقدامات مختلف را قفل کرده‌اند، برطرف شود و سرعت خوبی در کارها داشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: اگر مردم دولت را در زمینه‌های مختلف همراهی کنند، موفق خواهیم بود و امروز تنها راه ما فراهم کردن فضا برای کارآفرینان است تا به اشتغال برسیم.

همتی با تاکید بر اینکه باید فرآیندهای بروکراسی را کاهش دهیم، تصریح کرد: در هر اداره باید یک قسمت جهت پذیرش سرمایه‌گذاران ایجاد شود و همچنین مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان راه اندازی می‌شود تا متقاضیان طرح‌های خود را از طریق اینترنت به آن ارسال و مجوزهای مورد نیاز را دریافت کنند.

وی بیان داشت: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند و فراهم کردن شرایط مناسب برای فعالیت کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از اجزای حقوق شهروندی محسوب می‌شود که دولت بر رعایت آن تاکید بسیار دارد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در حوزه روستاها برای نوسازی باغ‌های خرما، لیمو ترش و پرورش دام سبک و سنگین به جهاد کشاورزی ماموریت داده‌ایم طرح آماده کند و اگر فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی نیز روی این موارد کار کنند ما به آنها تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کنیم.

سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در این نشست خواستار تشکیل سازمان مردم نهاد کارآفرینان حوزه روستایی در هرمزگان شد و اظهار داشت: این تشکل می‌تواند خواسته‌ها و مطالبات کارآفرینان روستایی را به دولت منتقل کند.

وی به مشکلات بروکراسی اداری اشاره کرد و افزود: مطالعات نشان می‌دهد 64 درصد پیشرفت کارها مربوط به بروکراسی اداری است و کشور ما به مشکل بروکراسی اداری مبتلاست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: 20 درصد پیشرفت کارها به احترام و تکریم ارباب رجوع مرتبط است و تنها 16 درصد آن به پرداخت تسهیلات ارتباط دارد.

رضوی تصریح کرد: در هرکدام از روستاها و مناطق عشایرنشین که طرح اشتغالزایی وجود داشته باشد، تسهیلات با نرخ شش درصد برای اجرای آن طرح‌ها پرداخت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌ها موظف هستند به طرح‌هایی که معرفی می‌شود در نهایت طی یک ماه پاسخ دهند.

شماره خبر : ٧٩٤٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.