آخرین اخبار
اخبار > رفع مشکلات پالایشگاه نفت بندرعباس در سطح استانی و ملی پیگیری می‌شود/مدیران کل باید شخصا در جلسات حضور یابند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٩١١

تاریخ:1396/10/23


دکتر همتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
رفع مشکلات پالایشگاه نفت بندرعباس در سطح استانی و ملی پیگیری می‌شود/مدیران کل باید شخصا در جلسات حضور یابند

استاندار هرمزگان از پیگیری رفع مشکلات پالایشگاه نفت بندرعباس با برگزاری جلساتی در سطح استانی و ملی خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در هفتادمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که در شرکت پالایش نفت بندرعباس برگزار شد، پالایشگاه نفت بندرعباس را از مهم‌ترین واحدهای تولیدی هرمزگان برشمرد که نقش مهمی در تولیدات نفتی در کشور دارد و اظهار داشت: این پالایشگاه از واحدهای مالیات‌ دهنده بزرگ در هرمزگان محسوب می‌شود که مالیات و ارزش افزوده آن در خدمت ایجاد اشتغال در استان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: پالایشگاه نفت بندرعباس برای پنج هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده که نشان دهنده اهمیت این مجموعه است و مشکلاتی نیز دارد که مدیران استان باید نسبت به رفع آن اقدام کنند.

استاندار هرمزگان افزود: این پالایشگاه از شرکت پخش فرآورده‌های نفتی طلبکار است و در مقابل نیز بدهی‌هایی به اداره مالیات دارد و همچنین با بنادر و گمرک نیز مشکلاتی دارد.

همتی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، تصریح کرد: در راستای رفع مشکل پالایشگاه جلسه‌ای با حضور مدیران منطقه ویژه خلیج فارس، اداره کل بنادر و گمرک در استانداری هرمزگان برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: همچنین با توجه به مطالبات و بدهی‌های این پالایشگاه که هر دو به بخش‌های دولتی مرتبط است، درخواست جلسه‌ای فوق‌العاده در سطح ملی را به معاون اول رئیس جمهور تقدیم خواهیم کرد تا بتوان از کمک‌های صندوق توسعه ملی استفاده و همچنین با روش تهاتر این مشکل را نیز رفع کرد و جرائم مالیاتی این مجموعه و مشکلات مربوط به صادرات آن نیز حل شود.

استاندار هرمزگان خواستار توجه ویژه پالایشگاه نفت بندرعباس به ایفای مسئولیت اجتماعی در هرمزگان شد و عنوان کرد: این مجموعه اقداماتی را صورت داده اما انتظار داریم چنین مجموعه بزرگ و مهمی بیش از گذشته ظرفیت‌های خود را جهت ایفای مسئولیت اجتماعی و بهره‌مندی عموم مردم به کار گیرد.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود از عدم حضور برخی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و حضور معاونان ادارات به جای آنها در این نشست انتقاد کرد و گفت: مدیران کل باید شخصا در جلسات کارگروه‌ها و شوراهای استان حضور یابند و اگر در ماموریت هستند یا مشکل دیگری دارند باید از قبل این موارد را به استانداری اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: عدم حضور بدون هماهنگی مدیران کل در جلسات کارگروه‌های استان قابل قبول نیست و به مدیرانی که در این جلسه نیز بدون هماهنگی حضور نیافته‌اند، تذکر کتبی داده خواهد شد.

استاندار هرمزگان پس از این نشست از بخش‌های مختلف پالایشگاه نفت بندرعباس بازدید کرد.
شماره خبر : ٧٩١١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.