آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان نیازمند آمایش آموزشی است/کیفیت آموزش در هرمزگان باید ارتقا یابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٨٩٧

تاریخ:1396/10/19


دکتر همتی در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
هرمزگان نیازمند آمایش آموزشی است/کیفیت آموزش در هرمزگان باید ارتقا یابد

استاندار هرمزگان گفت: آمایش آموزشی یکی از ضروریات برای هرمزگان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی از استان های استراتژیک کشور است و نقش و جایگاه مهمی را در اقتصاد و بودجه ملی ایفا می کند، عنوان کرد: هرمزگان دو هزار و 400 کیلومتر ساحل در سرزمین اصلی و 14 جزیره دارد و جاذبه های گردشگری و اقتصادی بسیاری در این استان و جزایر آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در حوزه نفت و گاز، سه پالایشگاه نفتی و چهار پالایشگاه گازی در این استان وجود دارد و پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز نقش کلیدی در کشور دارد که تولید بنزین در آن صورت می گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: صنعت کشتی سازی مستقر در هرمزگان از صنایع مهم و پایه کشور است که محصولات خوبی هم در این مجتمع تولید می شود و درخواست داریم کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش ملزم شوند که سفارش ساخت و تعمیر بخشی از محصولات خود را به مجتمع کشتی سازی ارائه دهند تا این صنعت رونق بیشتری یابد.

همتی بیان داشت: در حوزه کشاورزی نیز در هرمزگان محصولات متنوع و خارج از فصل تولید می شود و در حوزه شیلات ظرفیت ایجاد 50 هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در هرمزگان وجود دارد که تمام محصولات آن می تواند صادراتی باشد و اگر تمامی این ظرفیت را فعال کنیم، خواهیم توانست سالانه یک میلیارد دلار صادرات داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کشور در هرمزگان وجود دارد و هرمزگان در مجموع در سال جاری حدود 16 هزار میلیارد تومان درآمد به خزانه کشور واریز کرده است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: شهرک حمل و نقل به عنوان یک مجموعه بی نظیر در کشور در بندرعباس در حال ساخت است که می تواند بیش از 10 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

همتی با بیان اینکه در کشور ما آن طور که باید از سواحل جنوب استفاده نشده است، اظهار داشت: ایران باید هرمزگان را خوب بشناسد و از ظرفیت های گردشگری و تفریحی و دریایی این استان استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه باید کانون جمعیت از مرکز کشور را به هرمزگان متصل کنیم، خاطرنشان کرد: باید امکانات حمل و نقل جاده ای و ریلی را برای مسافرت مردم به هرمزگان فراهم کنیم و در این راستا سه آزاد راه توسط بخش خصوصی قرار است در هرمزگان ساخته شود و در بخش ریلی هم باید به سمت راه اندازی قطار سریع السیر برویم تا مدت زمان سفر از تهران به بندرعباس کاهش یابد.

استاندار هرمزگان افزود: سواحل جنوب ظرفیتی بسیار بکر و منحصر به فرد است و در نیمه دوم سال نیز از آب و هوای مناسبی برخوردار است و باید روی جذب گردشگر در این ایام بیشتر کار کنیم و رویکرد ما رونق صنعت گردشگری در هرمزگان است.

همتی گفت: در غرب هرمزگان، منطقه ویژه صنایع انرژی بر در حال شکل گیری و ایجاد زیرساخت است و ظرفیت 50 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در بندرپارسیان در حال ایجاد است.

وی ادامه داد: شرق هرمزگان نیز با توسعه سواحل مکران به سمت پیشرفت می رود و ایجاد سازمان توسعه مکران و منطقه آزاد در مکران در دستور کار قرار دارد.

استاندار هرمزگان با اشاره به مباحث آموزشی و علمی در هرمزگان، تصریح کرد: میزان کمی دانشگاه ها در هرمزگان قابل قبول است اما به لحاظ کیفی مشکلاتی داریم و آمایش آموزشی یکی از ضروریات برای هرمزگان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

همتی با تاکید بر اینکه باید شاهد تقویت و ارتقا کیفیت آموزشی و علمی در استان هرمزگان باشیم، بیان داشت: باید خروجی دانشگاه های هرمزگان توان رقابت در آزمون های سراسری علمی را داشته باشند.

وی وجود مدارس تخریبی و کمبود معلم را از جمله مشکلات آموزش و پرورش هرمزگان برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با توجه به بازدیدی که از هرمزگان داشته اند تصمیمات خوبی را جهت رفع مشکلات آموزشی این استان اتخاذ کنند.

شماره خبر : ٧٨٩٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.