آخرین اخبار
اخبار > روحانیون در جهت توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در هرمزگان نقش آفرینی کنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٨٧٩

تاریخ:1396/10/16


دکتر همتی در دیدار با اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان:
روحانیون در جهت توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در هرمزگان نقش آفرینی کنند

استاندار هرمزگان گفت: باید از ظرفیت و نقش مهم روحانیون در جهت توسعه فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی در هرمزگان استفاده شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان روحانیت را پشتوانه عظیمی برای مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت دانست و عنوان کرد: روحانیون همواره در میان مردم هستند و منتقل کننده مسائل و مشکلات مردم بوده اند.

وی بر لزوم ارتباط بیشتر میان مسئولان با روحانیون تاکید کرد و افزود: تاکید مقام معظم رهبری نیز همواره بر تقویت دولت ها بوده است و روحانیون می توانند این امر را نهادینه کنند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: روحانیت سرمایه بزرگی برای نظام اسلامی و جامعه است و باید از این جایگاه مراقبت شود.

همتی با بیان اینکه روحانیون به نوعی صدای واقعی مردم هستد، تصریح کرد: قشر روحانیت نقش مهمی در پردازش و طرح مسائل مختلف برای جامعه و ایجاد اغناء عمومی دارند و قشر امین برای جامعه محسوب می شود.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با روحانیت عجین شده و مردم در انقلاب به روحانیت و حوزه های علمیه اعتماد کردند و این اعتماد باید روز به روز تقویت شود.

استاندار هرمزگان فرهنگ را زیرساخت همه امور دانست و اظهار داشت: آسیب های اجتماعی و مشکلات فرهنگی یکی از معضلات بسیار مهم در جامعه است و حضور موثر و نقش روحانیون در ترمیم وضعیت فرهنگی برای کشور بسیار مهم است و در هرمزگان نیز باید تلاش شود از ظرفیت روحانیت در جهت توسعه فرهنگی استفاده شود.

همتی خواستار برگزاری آئین های بزرگداشت و تجلیل برای علما و روحانیون بزرگ و مطرح هرمزگان شد و اضافه کرد: با این کار روحانیون و فضلای این استان به خوبی معرفی می شوند و بزرگان این استان به نسل جوان معرفی خواهند شد تا نسل جوان از آنها الگو بگیرد.

دبیر جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان نیز در این دیدار، بیان داشت: جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان یک تشکل صنفی برای پیگیری مطالبات روحانیون و فضلای استان است.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی افزود: در نشستی که با حضور بیش از 700 نفر از طلاب هرمزگانی برگزار شد، 15 نفر به عنوان اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیون و فضلای استان هرمزگان انتخاب شدند.

شماره خبر : ٧٨٧٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.