آخرین اخبار
اخبار > دانشجویان در جامعه تحول سازند/دانشگاهیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش تلاش کنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٥٩٧

تاریخ:1396/09/16


دکتر همتی با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو:
دانشجویان در جامعه تحول سازند/دانشگاهیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش تلاش کنند

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه دانشجویان در جامعه تحول سازند، گفت: تحولات بزرگ در جامعه از بستر دانشگاه رقم می خورد و اگر دانشگاه ها با انجام دقیق وظایف خود، افرادی کارآمد و اخلاق مدار تربیت کنند، جامعه رشد و پیشرفت خواهد داشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی با تبریک فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو، یاد و خاطره شهدای دانشجو به ویژه شهدای 16 آذر سال 1332 را گرامیداشت و عنوان کرد: شهدای دانشجو در 16 آذر سال 1332 با نثار خون خویش، مهر تاییدی بر استکبارستیزی ملت ایران زدند.

وی ادامه داد: دانشجویان به عنوان قشری فرهیخته در جامعه، در تحولات تاریخ معاصر این مرز و بوم نقش مهمی ایفا کرده اند که نمونه آن را در پیروزی انقلاب اسلامی با پیروی این قشر از خط حضرت امام خمینی(ره) شاهد بودیم.

استاندار هرمزگان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دانشجویان پیرو خط امام(ره) با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، انقلاب دوم را رقم زدند و در دوران دفاع مقدس نیز دانشجویان بسیاری جان خود را در راه دفاع از میهن اسلامی فدا کردند.

همتی با بیان اینکه دانشجویان در جامعه تحول سازند، تصریح کرد: تحولات بزرگ در جامعه از بستر دانشگاه رقم می خورد و اگر دانشگاه ها با انجام دقیق وظایف خود، افرادی کارآمد و اخلاق مدار تربیت کنند، جامعه رشد و پیشرفت خواهد داشت.

وی بیان داشت: با انقلاب فرهنگی پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، تحصیلات دانشگاهی در ایران اسلامی توسعه قابل توجهی یافت و تعداد دانشجویان و دانشگاه ها در کشور ما چندین برابر افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: پیشرفت چشمگیر در عرصه دستیابی به علوم و فناوری های نوین و رشد علمی کشور با نگاه و توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران و در پی تلاش دولت های مختلف برای توسعه دانشگاه ها محقق شد.

همتی اظهار داشت: امروز با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار می رود تا به کمک اقتصاد و تولید داخلی بشتابند و آموخته های علمی خود را در این عرصه اجرایی کنند.

وی اضافه کرد: توسعه شرکت های دانش بنیان از موارد مهمی است که قشر دانشگاهی باید به طور جدی در این عرصه وارد شده و تولیدات داخلی بر پایه دانش و فناوری های روز را افزایش دهند.

استاندار هرمزگان گفت: روز دانشجو را به تمامی دانشجویان ایران اسلامی و به ویژه دانشجویان استان هرمزگان تبریک عرض می کنم و امیدوارم این قشر در افزایش پویایی و نشاط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز بیش از گذشته نقش آفرین باشد.

شماره خبر : ٦٥٩٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.