آخرین اخبار
اخبار > صادرات یک میلیارد و 533 میلیون دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان/از ظرفيت بنادر مختلف استان برای صادرات استفاده شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٥٩١

تاریخ:1396/09/14


استاندار هرمزگان در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان:
صادرات یک میلیارد و 533 میلیون دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان/از ظرفيت بنادر مختلف استان برای صادرات استفاده شود

استاندار هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون رقمی بالغ بر یک میلیارد و 533 میلیون دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان صادر شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نهمین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با بیان اینکه در سال جاری دو میلیارد دلار صادرات کالای غیرنفتی در هرمزگان هدف گذاری شده است، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون رقمی بالغ بر یک میلیارد و 533 میلیون دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان صادر شده است.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفيت ها و رفع موانع صادراتی در هرمزگان، افزود: معادن یکی از ظرفيت های بسیار خوب هرمزگان است و می توان صادرات مواد معدنی استان را افزایش داد.

استاندار هرمزگان صادرات دام به کشورهای حاشیه خلیج فارس را یکی از ظرفيت های منحصر بفرد هرمزگان برشمرد و بیان داشت: کشورهای حاشیه خلیج فارس علاقه زیادی به دام هرمزگان دارند و می توان سرمایه گذاری خوبی در  این زمینه انجام داد و در چارچوب مصوبه دولت دام را صادر کرد.

همتی خواستار تعیین ساز و کاری مناسب برای رساندن محصولات هرمزگان به بازارهای هدف شد و عنوان کرد: در نظر داریم فشار کار را با توجه حجم بالای تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید رجایی از روی این بندر برداریم و از ظرفيت دیگر بنادر استان هرمزگان برای صادرات محصولات استان بهره ببریم.

شماره خبر : ٦٥٩١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.