آخرین اخبار
اخبار > ماموریت مسئولان هرمزگان جذب سرمایه گذار و بهبود شرایط اقتصادی استان است/بانك ها پرداخت تسهيلات به طرح های اقتصاد مقاومتی و تولیدی را در اولويت قرار دهند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٥٩٠

تاریخ:1396/09/14


دکتر همتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
ماموریت مسئولان هرمزگان جذب سرمایه گذار و بهبود شرایط اقتصادی استان است/بانك ها پرداخت تسهيلات به طرح های اقتصاد مقاومتی و تولیدی را در اولويت قرار دهند

استاندار هرمزگان گفت: ماموریت مسئولان هرمزگان بعد از تامين امنیت، جذب سرمایه گذار و بهبود شرایط اقتصادی استان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بیان اینکه شبانه روزی شدن بازار بندرعباس ایده جالبی بوده و موجب اشتغالزایی می شود، عنوان كرد: بندرعباس شهر بندری است و اگر شهر بندرعباس شبانه روزی شود می توانیم توسعه گردشگری را نیز محقق کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فعال سازي تعاونی هاي مرزنشینان از اولویت های استان باید باشد، تصریح کرد: باید هر چه سریع تر گزارش کاملی در این خصوص توسط مدیران ارائه شود و بازارچه های مرزی استان باید به کمک اتاق اصناف رونق پیدا کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه شرکت هایی که مشابه آن ها در استان وجود ندارند باید سریع تر راه اندازی و حمايت شوند، تاکید کرد: واحد‌های تعطیل شده کوچک و بزرگ باید آسیب شناسی شود و به چرخه تولید بازگردند.

همتی اضافه کرد: کارخانه تعطیل شده فراوان داریم که باید هر چه سریع به تولید برگردند و ماموریت امروز ما بعد از تامين امنیت، جذب سرمایه گذار و بهبود شرایط اقتصادی استان است.

وی با بیان اینکه در خصوص بازار ماهی فروشان بندرعباس با شخص دادستان کل كشور صحبت کردم، اظهار داشت: در جلسه ای که با آیت الله نعیم آبادی نماينده ولي فقيه در استان داشتم، ايشان گفتند که مخالف کار مردم نیستم و تنها تاكيد بر اجرای قانون دارم.

استاندار هرمزگان بيان داشت: نباید بازار ماهی فروشان بندرعباس، نماد سرمایه گریزی شود و ساخت این بازار اگر مشكلي داشته، باید از روز اول مجوز آن صادر نمی شد و امروز دیگر نباید سرمایه گذار هزینه اشتباهات احتمالی را بدهد و همه مسئولان به دنبال حل قانونی این موضوع هستند.

همتی با بیان اینکه رای مردم یک مطالبه بود و باید محقق شود، خاطرنشان كرد: مطالبه مردم از رئیس جمهور و دولت در زمان رای دهی، تولید و اشتغال بوده است که در این زمينه بدون همراهی بانک ها کاری انجام نمی شود.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: مدیران بانکی فعال باید تشویق و تقدیر شوند و اگر مدیر بانکی ضعیف عمل کند با او باید برخورد شود و با تکیه بر مدیران و کارشناسان بانکی می توان استان را به پیش برد و اولویت پرداخت تسهيلات بانک ها باید با طرح های اقتصاد مقاومتی و تولیدی باشد.

وی با بیان اینکه اگر دستگاهی از ديدار با سرمایه گذار شانه خالی کند با او برخورد خواهیم کرد، عنوان كرد: باید همه ما مدیران در صحنه حاضر شویم و نمی شود در اتاق نشست و همه چیز را به کارشناس واگذار کرد.

شماره خبر : ٦٥٩٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.