آخرین اخبار
اخبار > اتحاد زیربنای توسعه و پیشرفت کشور است/ دین مبین اسلام با ولایت و رهبری گره خورده است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٥٨٩

تاریخ:1396/09/14


معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
اتحاد زیربنای توسعه و پیشرفت کشور است/ دین مبین اسلام با ولایت و رهبری گره خورده است

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اتحاد زیر بنای پیشرفت و توسعه بسیاری از کشور ها از جمله نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در همایش "همیاری تعاون، وحدت مردم و حمایت بانکداری اسلامی" كه در جزيره قشم برگزار شد، با تبریک میلاد فرخند حضرت محمد خاتم پیامبران(ص) و حضرت امام صادق(ع) با اشاره به اهمیت وحدت در جامعه اسلامي، تصریح کرد: درهمه قاموس ها گل واژه ای زیباتر و دلگشاتر از کلمه اتحاد وجود ندارد.

وی افزود: اتحاد به مثابه نخ تسبیح در جامعه اسلامی است که مهره ها را در کنار یکدیگر قرار می دهد و از گم شدن و پراکندگی مهره ها جلوگیری می کند  و اگر نخ تسبیح گستته شود همه مهره ها گسسته می شوند.

رئوفی با اشاره به نقش اتحاد در توسعه جوامع در اسلامی، بيان داشت: اتحاد زیر بنای پیشرفت و توسعه بسیاری از کشورها از جمله نظام جمهوری اسلامی ایران  بوده است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اتحاد همچنین زیربنای بسیاری از انقلاب ها در جهان بوده است و انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ثمره اتحاد و همدلی ملت بود.

وی تصریح کرد: دین مبین اسلام با  ولایت و رهبری گره خورده است و هیچ جدایی میان رهبری و جامعه اسلامی وجود ندارد.

رئوفی با اشاره به اهمیت جایگاه رهبری در جامعه اسلامی، گفت: اگر رهبری  را از جامعه اسلامی جدا کنیم نظام اسلامی پشتیبانی نخواهد داشت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: خطبه 142 نهج البلاغه امیرالمومنین علی(ع) جایگاه زمامدار در حکومت اسلامی را به مثابه جایگاه رشته در میان مهره ها تشبیه نموده است و مولای متقیان  زمامدار را در نظام اسلامی عامل وحدت و دوام آن  می داند.

وی با اشاره به اهمیت وحدت، بیان داشت: در 64 جای  قرآن  کریم در مورد وحدت صحبت شده است  که نشانه اهمیت آن است.

رئوفی با تقدیر از برگزاری همایش "همیاری تعاون، وحدت مردم و حمایت بانکداری اسلامی" در جزیره قشم اظهار داشت: این همایش به موقع و بجا با  عنوان"همیاری تعاون، وحدت مردم و حمایت بانکداری اسلامی" با هدف فعال ترشدن تعاونی ها ، ایجاد اشتغال و ایجاد مسکن  برپا شده است  که اقدام ارزنده ای همزمان با هفته فرخنده  وحدت است .

شایان ذکر است، کلنگ زنی طرح احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی به عنوان بزرگترین پروژه مسکونی جزیره قشم، افتتاح نمایشگاه بوم گردی روستای برکه خلف قشم و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان قشم با محوریت بررسی مشکلات  جزیره هرمز از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان به جزیره قشم بود.

شماره خبر : ٦٥٨٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.