آخرین اخبار
اخبار > داشتن تصويري صحيح از مشكلات حوزه زنان در اولويت باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٥٨٨

تاریخ:1396/09/14


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان:
داشتن تصويري صحيح از مشكلات حوزه زنان در اولويت باشد

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: بايد تصويري صحيح و مشترك از مشكلات حوزه زنان داشته باشيم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اكرمي در همايش ملي جايگاه زنان در سند چشم انداز توسعه 20 ساله ايران 1404 كه با حضور بانوان فرهيخته و اعضاي هئيت علمي دانشگاه هاي استان هرمزگان در دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس برگزار شد با تاكيد بر اينكه بايد تصويري صحيح و مشترك از مشكلات حوزه زنان داشته باشيم، عنوان كرد: داشتن تصويري صحيح از مشكلات حوزه زنان بايد از اولويت ها باشد.

وي پیگیری مطالبات حوزه زنان و خانواده و حل چالش‌های حال و آینده آنان را با توجه به نیازه‌های جامعه زنان بسیار موثر دانست.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان افزود: هر جامعه‌ای نیازمند تحول و اصلاحات منطقی و روبه رشد است و از اهرم‌های مؤثر برای ایجاد اصلاحات اجتماعی، بسترسازی مناسب برای مدیریت موفق خانواده است تا تحولات در کل جامعه بروز پیدا کند.

اكرمي با اشاره به نقش زنان به عنوان نیمی از منابع انسانی، تصريح كرد: یکی از شاخصه ‌های توسعه یافتگی کشورها میزان مشارکت و نقشی است که زنان در آن کشور دارا هستند و باید گفت زنان، مدیران عاطفی خانواده‌ها هستند.

مديركل اموربانوان و خانواده استانداري هرمزگان نيز در اين همايش، بيان داشت: اگر هدف و شعار در كشور ما توسعه است، توسع انساني بايد در صدر كليه برنامه ها قرار گيرد و توجه به نيمي از جمعيت كشور از مهمترين ها اولويت ها باشد.

زهرا يعقوب نژاد افزود: اولويت توسعه زنان به دو دليل است اول اين كه شاخص های توسع انساني زنان  در ايران جايگاه مناسبي ندارد و از طرف ديگر توسعه انساني زنان بازده مضاعف داشته و علاوه بر شكوفايي استعدادها و خلاقيت های زنان به ارتقای فرهنگي جامعه و فرهنگ سازی آنان مي تواند بسيار موثر باشد.

وي گفت: اولين و مهمترين گام در برنامه ريزی برای زنان، اراده و باور مسئولان اجرايي كشور، داشتن اهداف و راهبردهای روشن و نيز آمار و اطلاعات دقيق از وضعيت موجود زنان در جامعه است.

مديركل اموربانوان و خانواده استانداري هرمزگان با اشاره به چشم انداز برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: سياست هاي كلي برنامه ششم توسعه داراي 80 بند و سر فصل هاي اقتصادي، فناوري اطلاعات و ارتباطات، اجتماعي، دفاعي و امنيتي، سياست خارجي، حقوقي و قضايي، فرهنگي و علم فناوري و نوآوري است كه برپايه سه محور اقتصاد مقاومتي ، پيشتازي در عرصه علم و فناوري و تعالي و مقاوم سازي فرهنگي و با در نظرگرفتن واقعيت هاي موجود در صحنه داخلي و خارجي تنظيم شده است.

يعقوب نژاد با بيان اينكه اين سند با الگوي برآمده از تفكر اسلامي در زمينه پيشرفت مستقل از نظام سرمايه داراي جهاني تنظيم شده است، تصريح كرد: نهادينه سازی مفهوم عدالت جنسيتي در برنامه ريزی های كلان مرتبط با حوزۀ زنان و خانواده ،‌ ارتقاء نقش آفريني زنان و استفاده از توانمندی آنان در عرصه های اجتماعي، اقتصادی، فرهنگي و سياسي فراهم نمودن زمينه های مناسب حقوقي و قانوني و اجرايي در راستای تحكيم و تقويت بنيان خانواده و جايگاه زن در آن ، ايجاد محيط عادلانه برای استيفای حقوق شرعي و قانوني زنان در همه زمينه ها از مهمترين اهداف دفتر امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان در اجراي سند چشم انداز ششم توسعه است.


شماره خبر : ٦٥٨٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.