آخرین اخبار
اخبار > مکتب اخلاقی امام رضا(ع) مملو از آموزه‌های نورانی است/ایران اسلامی از انوار معنویت و مهربانی و برکات ثامن‌الحجج بهره‌مند است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٣٨

تاریخ:1396/08/28


استاندار هرمزگان با تسلیت سالروز شهادت امام رضا:
مکتب اخلاقی امام رضا(ع) مملو از آموزه‌های نورانی است/ایران اسلامی از انوار معنویت و مهربانی و برکات ثامن‌الحجج بهره‌مند است

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: مکتب اخلاقی امام رضا(ع) مملو از آموزه‌های نورانی است که باید از آنها در زندگی خود بهره بگیریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی با تسلیت سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، عنوان کرد: ائمه اطهار(ع) الگوهای هدایت بشریت هستند و زندگی و سیره امام هشتم شیعیان نیز مملو از آموزه‌های نورانی است که باید از آنها در زندگی خود بهره بگیریم.

وی ادامه داد: مهربانی از ویژگی‌های برجسته اخلاقی امام رضا(ع) است و بر این اساس این امام بزرگوار را امام رئوف یا امام مهربانی‌ها می‌نامند و صبوری، حلم، تدبیر در امور، خنثی کردن توطئه‌های منافقین، نفوذ معنوی و همراهی با مردم و صداقت از خصلت‌ها و رفتار عملی آن حضرت بود.

استاندار هرمزگان افزود: مکتب اخلاقی امام رضا که در سیره ایشان تجلی یافته است، همان مکتب قرآن و رسول الله(ص) و این امام بزرگوار در طول دوران زندگی با برکت خویش کوشید تا آموزه‌های مکتب اسلام ناب را در جامعه جاری سازد.

همتی به وجود حرم مطهر امام هشتم در شهر مشهد مقدس ایران اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: مردم ایران سالیان بسیار است که از برکات وجود مبارک امام رضا در این سرزمین بهره‌مند هستند و خورشید مهربانی این امام رئوف بر ایران اسلامی می‌تابد.

وی عنوان کرد: مشهدالرضا مامن دل‌های تمامی ملت ایران و معنویات وجود گرانقدر ثامن‌الحجج این شهر را به پایتخت معنوی ایران اسلامی مبدل ساخته است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: اینجانب فرارسیدن آخرین روز ماه صفر سالروز شهادت امام رضا(ع) را خدمت آحاد ملت ایران و به خصوص مردم شریف هرمزگان تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم عزاداری‌های همگان در این ایام پایانی ماه صفر مورد قبول درگاه احدیت قرار گیرد.

شماره خبر : ٦٤٣٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.