آخرین اخبار
اخبار > حضرت محمد مصطفي(ص) برترين آفريده خداوند متعال است/سيره نبي مكرم اسلام و امام حسن را نصب‌العین قرار دهيم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٢٧

تاریخ:1396/08/26


دکتر همتی با تسليت سالروز رحلت نبي مكرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبي:
حضرت محمد مصطفي(ص) برترين آفريده خداوند متعال است/سيره نبي مكرم اسلام و امام حسن را نصب‌العین قرار دهيم

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان گفت: حضرت محمد مصطفي(ص) سيد انبياء و برترين آفريده خداوند متعال است و خداوند حكيم بارها در قرآن كريم پيامبر اسلام(ص) را ستوده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی فرارسيدن ۲۸ صفر سالروز رحلت نبي مكرم اسلام حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) را تسليت گفت و اظهار داشت: امام باقر(ع) پيرامون عظمت مصيبت خاتم الانبياء(ص) در روايتي مي فرمايد: هر كس به مصيبتي گرفتار شد، پس بايد مصيبت خود را نسبت به خاتم الانبياء(ص) به ياد آورد پس همانا كه مصيبت پيامبر از بزرگترين مصيبت‌هاست.

وي ادامه داد: حضرت محمد مصطفي(ص) سيد انبياء و برترين آفريده خداوند متعال است و خداوند حكيم بارها در قرآن كريم پيامبر اسلام(ص) را ستوده است.

استاندار هرمزگان افزود: خداوند متعال تمام جهان را به يمن عترت پاك حضرت رسول اكرم(ص) و نور وجود مقدس ايشان آفريد.

همتي با اشاره به سيره نبي مكرم اسلام(ص) تصريح كرد: قرآن کریم صریحا می فرماید که محمد(ص) الگویی نیک برای مسلمانان است و هر کس خواهان خیر دنیا و آخرت باشد، باید بکوشد او و حرکاتش را نصب‌العین خود قرار دهد و همواره در پی محمدی شدن باشد.

وي با بيان اينكه پيامبر اسلام(ص) دو امانت گران‌بها در ميان ما قرار داده است، عنوان كرد: به فرموده حضرت محمد(ص) اين دو امانت، كتاب خدا و عترت يا همان اهل بيت(ع) است كه هرگز از يكديگر جدا نمي‌شوند تا كنار حوض كوثر بر خاتم الانبياء(ص) ‏وارد شوند و ما بايد نسبت به رفتار خود با اين دو وديعه توجه داشته باشيم.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان همچنين با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبي(ع)، بيان داشت: اين امام بزرگوار كريم اهل بيت(ع) است و بايد ويژگي‌هاي اخلاقي ايشان از جمله صبر و بردباری و رفتار نیکو را در زندگي خود به كار بگيريم.

شماره خبر : ٦٤٢٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.