آخرین اخبار
اخبار > شرايط براي ورود جدي خيرين و بخش خصوصي در عرصه ساخت بيمارستان فراهم شود/دانشكده‌هاي پزشكي در هرمزگان توسعه يابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٢٦

تاریخ:1396/08/25


استاندار هرمزگان در نشست با هيئت امنا و هيئت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي استان:
شرايط براي ورود جدي خيرين و بخش خصوصي در عرصه ساخت بيمارستان فراهم شود/دانشكده‌هاي پزشكي در هرمزگان توسعه يابد

استاندار هرمزگان گفت: بايد راه را هموار كنيم تا خيرين و بخش خصوصي بيشتر در عرصه ساخت بيمارستان و مراكز درماني وارد شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با هيئت امنا و هيئت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي استان هرمزگان از اقدامات و وحدت رويه تيم مديريتي اين دانشگاه در رسيدگي به مسائل و مشكلات بهداشت و درمان هرمزگان قدرداني كرد و بيان داشت: بهداشت و درمان از بخش‌هاي بسيار مهم است و توجه بيشتري به اين مقوله خواهيم داشت تا با تنظيم برنامه‌هاي كوتاه مدت و ميان مدت بخشي از مشكلات آن حل شود.

وي خواستار برنامه‌ريزي در جهت كاهش مرگ و مير مادران باردار در هرمزگان و رسيدن آن به ميانگين مطلوب كشوري شد و افزود: با توجه به وجود مناطق صعب‌العبور در هرمزگان نياز است نسبت به تامين تجهيزات اورژانسي مورد نياز براي اين مناطق اقدام و پيگيري شود.

استاندار هرمزگان با تاكيد بر لزوم ساماندهي هرچه سريع‌تر بيمارستان زنان و زايمان شريعتي بندرعباس، تصريح كرد: در اين راستا اعتبار ويژه‌اي از منابع استان تخصيص مي‌دهيم و با اضافه شدن اعتبارات وزارت بهداشت بايد پروژه بازسازي بيمارستان شريعتي بندرعباس در كمتر از يك سال به سرانجام برسد تا شاهد رفع مشكلات بخش زنان و زايمان در مركز استان باشيم.

همتي همچنين بر لزوم برنامه‌ريزي براي كنترل و به حداقل رساندن سوءتغذيه در هرمزگان تاكيد كرد و اظهار داشت: برنامه‌هاي بهداشتي و تغذيه مناسب و همچنين آموزش عمومي سبك زندگي در هرمزگان بايد اجرا شود تا با آموزش مستمر بتوانيم جامعه‌اي سالم داشته باشيم.

وي استفاده از ظرفيت خيرين و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي را در زمينه بهداشت و درمان بسيار مهم برشمرد و گفت: دولت، بخش خصوصي و خيرين بايد براي بهبود وضعيت بهداشت و درمان در كنار هم قرار گيرند و بخش خصوصي بايد به طور جدي در اين عرصه وارد كار شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: بايد راه را هموار كنيم تا خيرين و بخش خصوصي بيشتر در عرصه ساخت بيمارستان و مراكز درماني وارد شوند و از ساخت بيمارستان‌هاي تخصصي همچون بيمارستان قلب و چشم توسط بخش خصوصي در هرمزگان حمايت مي‌كنيم.

همتي خواستار توسعه آموزش پزشكي و پيراپزشكي در هرمزگان شد و اضافه كرد: نياز است دانشكده‌هاي پزشكي در شرق و غرب هرمزگان ايجاد و توسعه يابد.

شماره خبر : ٦٤٢٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.