آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان آماده برگزاری و میزبانی شایسته اجلاس سراسری نماز است/مهلت ارسال آثار بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تمدید شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٢٤

تاریخ:1396/08/25


قائم مقام استاندار هرمزگان در اجلاس سراسری نماز:
هرمزگان آماده برگزاری و میزبانی شایسته اجلاس سراسری نماز است/مهلت ارسال آثار بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز تمدید شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: مسئولان و مردم استان هرمزگان آماده برگزاری و میزبانی شایسته بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی  در جلسه کمیته جذب و منابع بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با اشاره به وقوع زمین لرزه دلخراش در غرب کشور، اظهار داشت: متاسفانه در این زمین لرزه جمع زیادی از هموطنان به ویژه در استان کرمانشاه جان خود را از دست دادند و جمع کثیر دیگری از هموطنان دچار مصدومیت شدند که امیدواریم مصدومین هر چه سریعتر بهبود یابند و خداوند به خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه دلخراش  صبر عطاء فرماید.

وی با قدردانی از مشارکت خوب مردم استان هرمزگان در اهداء کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای یاری زلزله‌زدگان غرب کشور، افزود: اولین محموله کمک‌های اهدایی مردم هرمزگان به زلزله‌زدگان غرب کشور بارگیری و جهت توزیع در بین زلزله‌زدگان به استان کرمانشاه ارسال شد.

قائم مقام استاندارهرمزگان در اجلاس سراسری نماز در ادامه با اشاره به برگزاری  بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی به میزبانی هرمزگان در اواخر آذرماه، بيان داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ما به کسانی که توانایی و مکنت دادیم وظیفه دارند که در مسیر ترویج فرهنگ اقامه نماز گام بردارند و در راه فرهنگ‌سازی این فریضه مهم  تلاش کنند.

رئوفي با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان در اجلاس سراسری نماز، تصریح کرد: در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز 300 نفر از سراسر کشور در این رویداد مهم فرهنگی شرکت می‌کنند و از هرمزگان نیز 400 نفر شرکت خواهند داشت که از این میان 100 نفر از شرکت کنندگان علما و روحانیون اهل سنت هرمزگان هستند و در مجموع 700 نفر در اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان هرمزگان مشارکت دارند.

وی گفت: اجلاس سراسری نماز با توجه به تاکیدات حجت‌الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور با حداقل هزینه‌ها برگزار می‌شود و از هرگونه اسراف و هزینه اضافه در این اجلاس جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان عنوان كرد: با توجه به تاکیدات دکتر همتی استاندار هرمزگان مبنی بر اینکه برگزاری این رویداد آبروی استان است، ستاد برگزاری اجلاس با همکاری و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم استان تلاش خواهد كرد استان در برگزاری این اجلاس همچون گذشته در برگزاری مراسمات دینی و مذهبی  سربلند باشد.

رئوفي خاطرنشان كرد: با توجه به پتانسیل‌هایي که در هرمزگان از لحاظ نیروی انسانی وحمایت‌های مردمی وجود دارد قطعاً شاهد برگزاری اجلاس سراسری نماز در خور شان استان خواهیم بود و مسئولان و مردم استان هم از لحاظ معنوی و هم از لحاظ مادی آمادگی برگزاری و میزبانی شایسته در برگزاری اجلاس سراسری نماز را دارند.

وي افزود: تاکنون هزار و 700 اثر به دبیرخانه مرکزی ستاد اقامه نماز ارسال شده است و اجلاس های استانی نماز با محوریت فضای مجازی در سطح کشور در حال برگزاری است و اجلاس های شهرستانی نماز نيز با برنامه‌ریزی فرمانداران و مسئولان ستاد اقامه نماز در شهرستان‌های استان در حال برگزاری است.

قائم مقام استاندارهرمزگان در اجلاس سراسری نماز با اشاره به تمدید زمان ارسال آثار برای شرکت در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، اظهار داشت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار تولیدی خود را متناسب با فراخوان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز و فضای مجازی  تا ۱۰ آذر به دبیرخانه مرکزی اجلاس در ستاد اقامه نماز کشور و یا ازطریق سامانه www.namazportal.ir ارسال نمایند.

رئوفی در همین رابطه گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی بیشتر از جزئیات این فراخوان به سایت www.namaz.ir و کانال تلگرامی namaz_ir@ مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: کمیته جذب و منابع یکی از کمیته‌های مهم ستاد برگزاری اجلاس سراسری نماز است که با تامین منابع مالی مورد نیاز سایر کمیته‌ها، زمینه کار و فعالیت آنها را در برگزاری باشکوه اجلاس سراسری نماز تسریع می‌کند.

شماره خبر : ٦٤٢٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.